Sağlık
15 Kasım 2018 ( 1349 izlenme )
Reklamlar

Yüz Ve Boyun Sarkmalarından Bu Sayede Kurtulun

Yüz Ve Boyun Sarkmalarından Bu Sayede Kurtulun

Sarkma Yüz ve Boyun Derisinden Kurtulmanın 10 Yolu
Uluslararası Estetik Plastik Cerrahi Derneği tarafından yayınlanan istatistiklere göre, 17 milyon kadın, hem yüzlerinde hem de boynundaki sarkan cildi sıkılaştırmak için Botoks’u aradı! Botoksun kolay bir çıkış yolu olmasına rağmen, özellikle de birisinin bunu yapabilmesi için mali yeteneği varsa, sarkmış ciltten kurtulmak için yaygın olarak bilinmeyen birçok doğal yol vardır. Çoğunlukla zaman, özveri ve fedakarlık gerektirir. Ama bu ipuçlarını denediğinizde, sadece sarkmış cildi kurtulmakla kalmaz, aynı zamanda genel sağlığınız da iyileşir.

1. Şekerinizi sınırlayın Şekerin genel sağlığımıza daha fazla ve olumsuz etkilerini öğrenmeye devam ediyoruz ve cildimize gelince, iyi olandan daha fazla zarar veriyor. Düzenli şeker tüketimi , AGE’lerle sonuçlanan sindirim sistemimizdeki sindirim sistemimizde bir süreç başlatır . Bu AGE , vücudunuzun ürettiği (cildimizi sıkı tutan protein) kollajeni parçalara ayırır ve gerekenden daha hızlı yeniden üretilmesini engeller. Bu cilt saggier ve kırışıklıkların ortaya çıkmasına neden olur. Şekeri ortadan kaldırdığınızda , kolajen üretimi yeniden dengelenecek ve hem cildiniz hem de cildiniz güçlü ve  nemlendirilecektir. Vücudunuzun sağlığınıza zarar vermeden ihtiyaç duyduğu maksimum şeker miktarı günlük 6 tsp’dir . Ancak yediğimiz yiyeceğin hemen hemen hepsinin şeker içerebileceğini aklınızdan çıkarmayın, bu nedenle sabah kahvesi veya çayıyla birlikte sakınmanız önemlidir.


2. Hindistan cevizi yağını deneyin Hindistan cevizi yağı nihai nemlendiricidir . Kıvamından dolayı, hindistan cevizi yağını cilde uygularken , cildin pürüzsüz ve nemlendirilmiş görünmesini sağlayan gözenekleri ve kırışıklıkları doldurur , ki bu son derece önemlidir.Ayrıca hindistancevizi yağında bulunan yağ asitleri , tüm su bazlı nemlendiricilerin aksine düşük moleküler ağırlığından dolayı cilde nüfuz edebilir ve cildinizin doğal proteinlerini koruyabilir. Ulusal Sağlık Enstitüsü tarafından yapılan bir araştırmaya göre , hindistancevizi yağı kuru cildi etkili bir şekilde tedavi edebilir, sarkmayı önleyebilir ve kırışıklıkları giderebilir. Sabahları cilde az miktarda hindistancevizi yağı uygulayabilir ve yatmadan önce gece miktarını ikiye katlayabilirsiniz. Herhangi bir şekilde koku almayan veya tedavi edilmeyen organik bir hindistancevizi yağı aramak önemlidir! Boynuna da uygulayacağınızı unutmayın, çünkü bazen nemlendirmeye gelince boynumuzu ihmal ederiz.


3. Antioksidanları ikiye katlayın Deri insan vücudundaki en büyük organdır ve en fazla oksitlenmeye maruz kalır, bu da cildinizin günlük rutininizden geçerek zarar görmesi anlamına gelir . Antioksidanlar açısından zengin olan gıdalar, oksidatif stresin cildinize verdiği zararla savaşmaya yardımcı olabilir. Anti-oksidanlar bakımından zengin olduğu i-dia edilen ve cildinizi canlandırmaya yardımcı olabilecek bir nemlendiriciye sahip olsanız da, antioksidanlar söz konusu olduğunda en iyi iş içeride başlar. Pahalı bir nemlendiriciye büyük miktarda para harcamak yerine, cildinizi tekrar yoluna sokacak ve yaşlanma belirtilerini azaltacak yiyecekler yemeye başlayın. Bir sürü yaban mersini, üzüm, çilek, böğürtlen, kırmızı barbunya, ıspanak ve lahana yemeyi deneyin.


4. yüzünü yıka Hepimiz makyajımızda uyuduğumuz için çok suçlandık çünkü onu kaldırmak için çok yorgun ya da çok tembeliz. Ancak, özellikle makyaj çıkarıldığında, yüzünüzü yıkamak için sabah ve gece birkaç dakikanızı ayırmanız önemlidir. Makyaj cilde uygulandığında , gözeneklerden yavaşça emilir ve neredeyse tüm makyaj ürünleri sert kimyasallar içerdiğinden , cilt hücrelerinin günlük olarak geçtiği oksidatif strese katkıda bulunur ve katkıda bulunur. Su bazlı bir temizleyici kullanmanız ve gözeneklerinizin kapanmasına yardımcı olmak için üstüne biraz soğuk su ilave etmeniz önemlidir. Akşam bir yüz fırçalama kullanmayın , cildinizi tahriş etmemek ve cilt hücrelerinize ihtiyaç duyulmadığında çıkmasını önlemek için haftada bir veya iki kez fırçalayın. Yüzünüzü temizledikten sonra bir parça nemlendirici olarak biraz hindistancevizi yağı sürün.


5. Beta karoten ve A vitamini Ulusal Sağlık Enstitüsünde yapılan yakın tarihli bir araştırmaya göre , birçok gıdada bulunan A vitamini ve A vitamini kombinasyonu cildin yaşlanmasını önleyip onarabiliyor. Bu yüzden çoğu zaman bunu ana bileşen olarak görüyoruz. Birçok anti-aging cilt nemlendiriciler ve güneş koruyucuları. Beta karoten güneşin ultraviyole ışığını cilde zarar vermekten ve cildin yaşlanmasını engellemek için kanıtlanmıştır ve A vitamini kolajen üretimini ve derideki elastik lifleri uyarır. Hem beta karoten hem de A vitamini, havuç, tatlı patates, lahana, ıspanak, kavun ve kayısı gibi gıdalarda bulunur. A vitamini ve beta karotenin günlük önerilen miktarı 30 mg’dır.

6. Salatalık suyu uygulayın Yaşlandıkça, cildin sıkılaşmayı destekleyen kolajen, elastikliği sağlayan elastin bileşenleri , 20 yaşından sonra her yıl % 1 daha az üretilir ! Deri daha sonra yüz, boyun ve göğüs gibi alanlarda yavaş yavaş incelir ve sarkmaya başlar. Bu yüzden bu bölgelere düzenli maskeler ile vücudun diğer bölgelerinden daha sık bakılması önemlidir. Salatalık ve salatalık suyu cilt bakımı söz konusu olduğunda mucizeler çalışır. Sağlıklı deri dokusu ve ciltte su tutulmasını önleyebilen askorbik asit için önemli bir bileşen olan mineral silikada bol miktarda bulunurlar . Topikal olarak uygulandığında, salatalık cildin gözeneklerinden toksinleri çıkarabilir ve cilt altındaki kolajenleri sıkılaştırabilir. Nasıl kullanılır: 1 salatalık alın, soyup küçük parçalar halinde kesin. Bir sulu meyve suyu haline gelene kadar 10 – 20 saniye boyunca öğütün.
Bundan sonra, bir süzgeç içine koyun ve suyu macundan ayırın. Yüzünüzü, normalde yağsız bir temizleyici ile gece yaptığınız gibi yıkayın. Pamuklu bir pedin üzerine suyu doldurun ve sonra yüzünüze, boynunuza ve göğsünüze uygulayın. Kurumaya kadar 20 dakika bekletin. Yüzünüzü soğuk suyla yıkayın ve kurulayın. Bu yöntemi haftada iki kez tekrarlayın.

7. Pişirme soda ve hindistancevizi yağını karıştırın Hem hindistancevizi yağı hem de kabartma tozu, yaşlanma karşıtı yararlar sağlar. Kabartma tozu, cildi eksfoliye etmek  hücrelerinden kurtulmak, büyük gözenekleri küçültmek ve cilde masaj yaparken kolajen üretimini desteklemek için kullanılan doğal bir maddedir . Yukarıda açıkladığımız gibi Hindistan cevizi yağı, cildinizi nemlendirmek, cilde nüfuz etmek ve zamanla ortaya çıkan sarkma ve kırışıklıkların tedavisi için mükemmeldir. 2’yi bir araya getirerek cildinizi arındırır, nemlendirir ve cildin altında kan akışını hızlandıracak ve kollajen üretimini tetikleyecektir.Nasıl kullanılır: Hindistan cevizi yağı içeren bir kavanozun 1 / 4’ünü doldurun (daha sonra kullanmak üzere saklayabilmeniz için kapaklı bir kavanoz seçin).
3 yemek kaşığı kabartma tozu ekleyin ve bir macun haline gelene kadar iyice karıştırın. Sabahları, 1 çay kaşığı macunu alın ve yüzünüze ve boynunuza 1-2 dakika boyunca masaj yapın (hassas göz bölgesinden kaçının). 10 dakika bekletin. Soğuk su ile yıkayın ve kurulayın! Bunu haftada 2 kez tekrarlayın.


8. Yumurta beyazı ve balını karıştırın Yumurta akı ve bal, topikal olarak uygulandığında cilt için çok sayıda sağlık yararına sahiptir ve bilimsel kanıtlar bunu kanıtlayabilir. Agocampu Rennes Sciences et Technologie Araştırma Merkezi’nden yapılan bir araştırmaya göre , yumurta akılarının kırışıklıkları, ince çizgileri ve ters sarkmayı azalttığı kanıtlanmıştır. Araştırmaları sırasında, tavuklardan yumurta aldılar ve yumurta akı malzemelerini parçaladılar. Bunu yaparak topikal olarak uygulandığında cildi canlandıran ve sıkılaştıran 69 ana protein buldular.Bal antioksidanlarda bol miktarda bulunur, kirleri temizleyebilir ve cilde nüfuz edebilir. Buna ek olarak, bir gliserin gibi, higroskopik , cildi nemlendirir ve ortamdan su emer anlamına gelir. Bu bileşenleri bir araya getirerek güçlü bir cilt tedavisi haline gelirler.  Nasıl kullanılır: Yumurtadan 1 yumurta beyazını bir kaseye ayırın. 2 yemek kaşığı bal ekleyin ve hamur haline gelene kadar iyice karıştırın. Cilt, yüz ve boyun üzerine uygulayın (hassas göz bölgesinden kaçının). 20 dakika bekletin. Soğuk su ile yıkayın ve kurulayın!
Haftada bir kez tekrarlayın. Egzersizler Tıpkı bacak kaslarının egzersize ve sıkı sıkıya alıştırmaya tepki vermesi gibi, yüz kasları da egzersizlere cevap verir. Kaslar cilt için güçlü bir temel oluştururlar, bu yüzden kaslar tonunu kaybedince, cildi takip eder ve sarkmaya başlar. Yüz egzersizleri ve yüz yogalarının ardındaki teori, yüz kaslarını tonlayabilmeleri, k-n dolaşımını iyileştirebilmeleri ve cildi sıkılaştırmalarıdır.

9. “Kaşık” egzersizi Bu egzersiz elmacık kemiklerini yükseltmek, nazolabial kıvrımları azaltmak, kan dolaşımını iyileştirmek ve boyun kaslarını sıkılaştırmak ve güçlendirmek için idealdir. Nasıl performans: Temiz bir yemek kaşığı al, dudaklarını paketle ve aralarında aralarına koy. Çenenizi kullanarak çorba kaşığı yukarı kaldırın. Gülümseyin ve 5 – 10 saniye boyunca saklayın. Küçük bir mola için yanaklarınızı rahatlatın (10 saniye). 10 kez tekrarlayın. Uyandıktan ve her akşam yatmadan hemen sonra her sabah bu egzersizi yapın. 10. göz kaldırma egzersiz Bu egzersiz, gözler ve elmacık kemikleri etrafındaki deriyi kaldırmak için idealdir. Göz ve alnın etrafındaki cildi gençleştirebilir ve ince çizgileri kaldırabilir. Ayrıca, bu gözler ve alın çevresindeki kasları güçlendirecektir. Nasıl performans: Hem endeksinizi hem de orta parmağınızı makas pozisyonuna yerleştirin. Onları gözünüzün yanına yerleştirin (biri kaşların üstünde ve elmacık kemikleri üzerinde). Ve 20 saniye boyunca tekrar tekrar başlıyor. Gözlerini birkaç saniye dinlendir.  10 kez tekrarlayın. Bu egzersizi her sabah yapın ve uyandıktan hemen sonra ve her akşam yatmadan hemen önce yapın!
Sarkan cildi sıkılaştırmak için zaman ve çaba sarf etmenin önemli olduğunu unutmamak gerekir, ancak doğanın her zaman daha yavaş ama etkili bir süreci vardır ve bazen kozmetik cerrahi cevap değildir. Kendinizi genç ya da yaşlı görünüp görünmediğini görün!

Kaynak: https://brightside.me/inspiration-health/10-ways-to-get-rid-of-sagging-face-and-neck-skin-633310/

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

37 Yaşındaki Ünlü İsim Korona'dan Hayatını Kaybetti İşte Türkiye'nin yeni normali: 1 Haziran'dan itibaren başlıyor Son dakika... Ücretsiz maske dağıtımında önemli gelişme! İsveç tedavi etmemişti... Bakan Koca 06:00'da duyurdu: Sevgili Leyla, sesini duyduk