Sağlık
16 Haziran 2020 ( 920 izlenme )
Reklamlar

Yine pazar yine corona virüs! Kabus geri döndü, ikinci dalga patladı

Dünyaya diz çöktüren corona virüs salgınının merkez üssü olan 

Çin'den korkutan haberler geliyor. Son dakika haberine göre, Çin genelinde Pekin merkezli ikinci dalga endişesini başlatan toptancı

pazarından kaynaklı vakaların sayısı 106’ya ulaştı.

Bir süredir yeni vaka ve ölüm sayıları düşmeye başlayan Çin, dünya ülkelerinin çoğu gibi sıkı karantina uygulamalarını gevşetmiş, hayat yeniden normale dönmeye başlamıştı.


Ancak uygulanmaya devam edilen tedbirlere ve yaz sıcaklarının başlamış olmasına rağmen beklenen olmadı ve Çin'den kaygı verici haberler gelmeye başladı.

Corona virüsün doğduğu ülkede, Çin Ulusal Sağlık Komisyonu, Çin anakarasında dün 40 yeni vaka tespit edildiğini açıkladı.

Komisyon, vakalardan 32’sinin yerel, 8’inin ise yurt dışı kaynaklı olduğu bilgisini verdi. Yerel kaynaklı vakaların 27’sinin başkent Pekin’de, 4’ünün Hebei eyaletinde ve 1’inin Siçuan eyaletinde görüldüğü aktarıldı.

Yerel kaynaklı vakaların tamamının Pekin kaynaklı ikinci bir dalga endişesinin kaynağını oluşturan Xinfadi pazarıyla ilişkili olduğu belirtildi.


Bu durumda Pekin’in çiftlik ürünleri tedarikinin çoğunluğunu karşılayan pazarla ilişkili Perşembe gününden bu yana tespit edilen vaka sayısı 106’ya çıktı.


Öte yandan Pekin’deki 4 semtte tedbirlerin artırıldığı, “savaş dönemi durumuna” geçildiği açıklandı.

Bunun yanında, kent genelindeki restoranlara ve pazarlara geniş çaplı dezenfeksiyon zorunluluğu getirildi.

Şu ana dek 276 pazar ve 30 bin restoran dezenfekte edilirken, 11 pazarın da kapatıldığı bildirildi.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

4 Günlük Sokağa Çıkma Yasağıyla İlgili 2 yeni karar daha alındı! Eşi gözyaşlarına boğuldu! Sinan Özen kızının son durumunu paylaştı. Sokak yasağı ne zaman bitecek! İşte cevabı İstanbul'un en güncel corona virüs haritası! 49 mahallede yüksek risk var