Ana Sayfa
29 Mart 2021 ( 440 izlenme )
Reklamlar

Yasaklar Geri Geldi..

Sağlık Bakanlığı güncel corona virüsü risk haritası yayımlandı. Yeni tabloda 17 olan kırmızı il sayısı 58'e çıktı. İstanbul, Ankara, İzmir yeni haritada kırmızıya bürünürken sadece Şırnak mavi kategoride yer aldı. Türkiye’de ilk vakası 11 Mart 2020’de görülen corona virisüyle mücadele sürüyor. Günlük vaka sayıları 30 bini bulurken Sağlık Bakanlığı İstanbul, Ankara, İzmir başta olmak üzere 81 ilin yer aldığı güncel risk haritasını yayımladı. Güncel haritada 17 olan kırmızı il sayısı 58’e çıktı.


Yeni risk haritası yayımlandı! İşte illerdeki son durum…

TURUNCU KATEGORİDEKİ İLLER Manisa, Afyonkarahisar, Denizli, Burdur, Kahramanmaraş, Adana, Hatay, Tunceli, Bingöl, Kars, Ağrı, Kırşehir 4 KATEGORİ BELİRLENDİ Sağlık Bakanlığı illeri risk değerlendirme kriterlerine göre 4 kategoriye ayırdı. Düşük riskli (mavi), orta riskli (sarı), yüksek riskli (turuncu) ve çok yüksek riskli (kırmızı) olarak kategoriler belirlendi. İllerde bu kategorilere göre normalleşme adımları uygulanıyor.

KATEGORİLERE GÖRE YASAKLAR İSE ŞU ŞEKİLDE OLACAK Çok yüksek riskli illeri temsil eden şehirlerimiz 58'e ulaştı. Elimizdeki veriler ışığında şu hususları bugün paylaşma kararı aldık Türkiye'nin tamamında sokağa çıkma sınırlaması 21.00 05.00 olarak devam edecek. Kırmızı illerde hafta sonu sokağa çıkma kısıtlaması uygulanacak. Lokanta ve kafeler tüm Türkiye'de yüzde 50 kapasite ve belirli kurallara göre uygulanacak. Bu mübarek ay boyunca, ülke genelinde hafta sonları sokağa çıkma sınırlaması uygulayacağız. Sadece Ramazan boyunca Türkiye genelinde lokanta ve kafeler hizmetlerini paket servis ile sınırlandıracak. Ülke genelinde sahur ve toplu iftar düzenlenmeyecek. İşletmelere bazı katkılar sağlayacağız. Nisan ve mayıs aylarında normalleşme ve ücretsiz izin uygulaması kapsamında sigorta primi desteğinden yararlanamayan lokanta ve kafe çalışanlarımızın da prim yüklerini üstlenecek ve ayrıca bunlara kişi başı 1500 lira nakdi ödeme yapacağız.
Yeni risk haritası yayımlandı! İşte illerdeki son durum…

Sağlık Bakanlığı’nın 2026 Şubat tarihlerini kapsayan illere göre risk haritası

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Hayat Bir Rüya 4 Kadının Ağlatan Acı Kaderi Temizlikte Asla Sirke Kullanmamanız Gereken 6 Yer Sağlık Bakanı Koca Duyurdu: Maalesef Açılmayacak