Sağlık
27 Mayıs 2020 ( 613 izlenme )
Reklamlar

'Yarasa Kadın' olarak bilinen Çinli uzmandan ürkütücü açıklama! Corona virüs daha başlangıç...

Aylardır dünyaya kabusu yaşatan  Çin'in Vuhan kentinde ilk oalrak ortaya çıkmıştı. Dünya hala virüsün nasıl ortaya çıktığını ise belirleyemiyor. Çinli yetkililer Koronavirüsün laboratuvar üretimi olduğu konusuna şiddetle karşı çıkarken '' olarak bilinen Wuhan Viroloji Enstitüsü uzmanı Shi Zhengli'den çarpıcı açıklamalar geldi. Zhengli, dünyayı daha büyük kötülüklerin beklediğini dile getirerek "Corona virüs buzdağının görünen kısmı, dünya daha kötü salgınlarla yüzleşecek" açıklamasını yaptı. 'Yarasa Kadın' Koronavirüs konusunda önemli bilgiler verdi. İşte o detaylar!


Uzmanlar  ile baş edecek aşıyı ararken ne yazık ki iyi haberler kadar kötü haberler de geliyor.

Son dakika: 'Yarasa Kadın' olarak bilinen Çinli uzmandan ürkütücü açıklama! Corona virüs daha başlangıç...

Yarasaların genetik yapılarıyla ilişkin araştırmalarıyla ünlenen Çinli virolog Shi Zhengli, "Corona virüs buzdağının görünen kısmı, dünya daha kötü salgınlarla yüzleşecek" açıklamasını yaptı.

Bilim insanı, hükümetlere hayvanlardan insanlara geçen virüslerle ilgili daha çok kaynak ayırması tavsiyesinde bulundu.

Son dakika: 'Yarasa Kadın' olarak bilinen Çinli uzmandan ürkütücü açıklama! Corona virüs daha başlangıç...

The Sun gazetesindeki habere göre hayvanlardaki hastalıkları araştıran çalışmaları nedeniyle "" olarak Shi Zhengli, corona virüsten daha ölümcül salgınların yolda olduğunu öne sürdü.


Çin televizyon ağı CHTN'e bir röportaj veren bilim insanı ülkelerin hayvanlardan insanlara geçen ölümcül zoonotik hastalıklar tehdidine karşı acilen tedbir almaları ve araştırmalar için kaynak ayırmaları gerektiği konusunda uyardı.
Aralık ayında Çin'in Wuhan kentinde yarasalardan insanlara geçtiği düşünülen yeni tip corona virüs (Covid-19) nedeniyle 5 buçuk milyondan fazla insan enfekte oldu ve yaklaşık 350 bin kişi hayatını kaybetti.
Son dakika: 'Yarasa Kadın' olarak bilinen Çinli uzmandan ürkütücü açıklama! Corona virüs daha başlangıç...

"CORONA VİRÜSTEN DAHA KÖTÜLERİ KEŞFEDİLDİ"

Wuhan Viroloji Enstitüsü'nde çalışan Shi Zengli, dünya mevcut salgınla savaşmaya devam etse bile yeni ve potansiyel olarak daha kötü virüslerin keşfedildiğini açıklayarak şu ifadeleri kullandı:

"İnsanların bir sonraki bulaşıcı hastalık salgınından muzdarip olmasını önlemek istiyorsak,
Doğada vahşi hayvanlar tarafından taşınan virüsleri öğrenmek ve araştırma yapmak zorundayız.

Corona virüs salgını buzdağının görünen yüzü...

Onları incelemezsek muhtemelen başka bir salgın olacaktır" ifadelerini kullandı.

Shi'nin geçtiğimiz aralık ayında pandeminin ilk ortaya çıktığı Wuhan kentine çağrıldığı bildirildi.

Son dakika: 'Yarasa Kadın' olarak bilinen Çinli uzmandan ürkütücü açıklama! Corona virüs daha başlangıç...
Uzman, Covid-19'un genetik dizisinin daha önce çalıştığı herhangi biriyle eşleşmediği tespit edildiğinde büyük bir rahatlama hissettiğini söyleyerek, virüsün Wuhan'daki laboratuvardan yayıldığını iddialarını kesin bir dille reddetti.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Ekipler harekete geçti! Her evden bir kişiye test yapılıyor... Sağlık Bakanı Fahrettin Koca canlı yayında müjdeyi verdi! İşte corona virüste son durum Soğanın Hiç Bilmediğiniz Faydaları Corona virüste bu hafta neden kritik? Prof. Ceyhan açıkladı