Anasayfa
19 Kasım 2020 ( 163 izlenme )
Reklamlar

Uğur Şahin tarihi açıkladı

Son dakika: Pfizer/BioNTech'in koronavirüs aşısından sevindiren haber! Uğur Şahin tarihi açıkladı

Dünya koronavirüs salgınına diz çökmüş ve hemen her ülkede

rekor sayıda vaka artışları görülmeye başlamışken aşı çalışmalarıyla ilgili nihayet sevindiren haber geldi. Gelen son dakika haberine göre, yapılan açıklamada Pfizer ve BioNTech'in Kovid-19'a karşı geliştirdiği aşının üçüncü aşama klinik denemelerinin sonuçlarında yüzde 95'ten fazla koruma sağladığı ortaya çıktı. BioNTech'in CEO'su Uğur Şahin'in Reuters'a yaptığı açıklama ise heyecanlı bekleyişe sebep oldu. Şahin aşının dağıtımı için tarih verdi. İşte koronavirüs aşısında son dakika gelişmeleri.

Dün, Türk profesörler Uğur Şahin ve Özlem Türeci çiftinin kurucusu olduğu Alman BioNTech firmasının ABD merkezli Pfizer ortaklığında geliştirdiği Kovid-19 aşısının üçüncü aşama klinik denemelerinin sonuçlarında yüzde 95'ten fazla koruma sağladığı ortaya çıktı. Uğur Şahin Reuters'a yaptığı son dakika açıklamalarda aşının dağıtım tarihiyle ilgili açıklama yaparak heyecanı bir daha yükseltti.

DÜNYAYA YENİ YIL HEDİYESİ 

Uğur Şahin, Reuters'a verdiği demeçte %95 etkili olduğu ve ciddi yan etkilerinin bulunmadığı belli olan Kovid-19 aşısının onayının, her şey yolunda giderse Aralık ayının ortasında alınacağını ve dağıtıma da yılbaşından önce başlanacağını duyurdu.
Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Rusya’nın Covid-19 aşısını olan 20 kişi corona virüsüne yakalandı Dalkavuk Babası anlattı, Ayda'nın sözleri yürekleri yaktı: Annem yakında gelir.. Pfizer-BioNTech'ten aşı açıklaması! -70 derecede, kuru buzla paketlenmiş olarak dağıtacak