Haberler
19 Mayıs 2020 ( 421 izlenme )
Reklamlar

İstanbul'da korkutan görüntü! Kronomid nedir?

İstanbul Büyükçekmece'deki hemen bütün mahallelerde 'kronomid'

olarak bilinen sivrisineklere benzer sinek istilası, ilçede oturanları

bıktırdı. Çevre sakinleri, ilaçlamanın yetersiz olduğunu öne sürdü.

Sinekler ilçede bulunan özellikle 19 Mayıs, Dizdariye, Mimarsinan, Kamiloba, Pınartepe, Sinanoba Mahallesi'nde yaygın görülüyor.


Son bir haftada Büyükçekmece Belediyesi'ne açılan ihbar telefonlarının neredeyse tamamının bu konuda olduğu belirtildi. Yeşil renkli bu sineklerden şikayetçi olanlar, kronomidlerin duvarın rengini kapattıklarını, perdelere yapıştıklarını anlattı.

PENCERE AÇAMIYORLAR

PENCERE AÇAMIYORLAR 

Birçok kişi, sinekliklerin arasından bile içeri giren, sivrisineklere benzer, birbiri üzerine katlanmış kanatlar yerine gövde boyunca paralel tutulan kanatlar ve çok uzun olmayan emici hortumları bulunan sineklerin istilası nedeniyle, sıcak havada balkona çıkamaz, pencere açamaz olmaktan yakındı.

Genellikle Büyükçekmece Gölü çevresindeki sazlık alanlarda duran, geceleri binlercesi ışığa doğru giden sineklerin erişkinlerin kısa ömürlü oldukları, larvaların temel olarak bitkilerden emdikleri ile beslendikleri ifade edildi.


Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SONDAKİKA PTT ücretsiz maske dağıtımına başladı Siber virüs tehlikesi COVİD Adını Kullanıyorlar Meclis'te kabul edildi! Yaz tatilinde eğitime devam Yeni bir ölümcül virüsün ortaya çıkması korkusuna rağmen vahşi hayvan pazarları satışlara devam ediyor!