Haberler
19 Mayıs 2020 ( 415 izlenme )
Reklamlar

İstanbul'da korkutan görüntü! Kronomid nedir?

İstanbul Büyükçekmece'deki hemen bütün mahallelerde 'kronomid'

olarak bilinen sivrisineklere benzer sinek istilası, ilçede oturanları

bıktırdı. Çevre sakinleri, ilaçlamanın yetersiz olduğunu öne sürdü.

Sinekler ilçede bulunan özellikle 19 Mayıs, Dizdariye, Mimarsinan, Kamiloba, Pınartepe, Sinanoba Mahallesi'nde yaygın görülüyor.


Son bir haftada Büyükçekmece Belediyesi'ne açılan ihbar telefonlarının neredeyse tamamının bu konuda olduğu belirtildi. Yeşil renkli bu sineklerden şikayetçi olanlar, kronomidlerin duvarın rengini kapattıklarını, perdelere yapıştıklarını anlattı.

PENCERE AÇAMIYORLAR

PENCERE AÇAMIYORLAR 

Birçok kişi, sinekliklerin arasından bile içeri giren, sivrisineklere benzer, birbiri üzerine katlanmış kanatlar yerine gövde boyunca paralel tutulan kanatlar ve çok uzun olmayan emici hortumları bulunan sineklerin istilası nedeniyle, sıcak havada balkona çıkamaz, pencere açamaz olmaktan yakındı.

Genellikle Büyükçekmece Gölü çevresindeki sazlık alanlarda duran, geceleri binlercesi ışığa doğru giden sineklerin erişkinlerin kısa ömürlü oldukları, larvaların temel olarak bitkilerden emdikleri ile beslendikleri ifade edildi.


Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Corona virüsten korunmak için bunu yapınca hayatını kaybetti Güneşlenmek için Çatıya Koştular Son dakika | Bilim insanları: Doğanın tahribatı durmazsa, daha ölümcül salgınlar gelecek "Herkese ÇİP Takılacak" Zorunlu Aşı Başlıyor Fahrettin Koca Açıklama Yapacak mı?