Ana Sayfa
28 Mart 2021 ( 613 izlenme )
Reklamlar

Son dakika... Sokağa çıkma yasağında sıcak gelişme! Yeni karar...

Gelen son dakika haberine göre; koronavirüs tedbirleri kapsamında uygulanan sokağa çıkma kısıtlaması başladı. Peki hangi illerde sokak kısıtlaması uygulanacak? Hangi iller sokak kısıtlamasından muaf olacak? İşte Kabine Toplantısı doğrultusunda alınan kararlar üzerine pazartesi günü 05.00'e kadar sokak kısıtlaması uygulanacak iller... Koronavirüs tedbirleri kapsamında uygulanan sokağa çıkma kısıtlaması başladı. Peki hangi illerde sokak kısıtlaması uygulanacak? Hangi iller sokak kısıtlamasından muaf olacak? İşte Kabine Toplantısı doğrultusunda alınan kararlar üzerine pazartesi günü 05.00'e kadar sokak kısıtlaması uygulanacak iller...Koronavirüs tedbirleri kapsamında uygulanan hafta sonu sokağa çıkma yasağı, kontrollü normalleşme ve yerinde karar dönemiyle birlikte yeniden düzenlendi. Kabine toplantısının ardından illerin risk grubuna göre belirlendi. Buna göre herkes 28 Mart Pazar günü sokak kısıtlamasının hangi illerde uygulanacağını merak etmeye başladı.


İşte Zehra'nın Kazandığı Okul!

KISITLAMA BAŞLADI Yüksek ve çok yüksek risk grubunda yer alan illerde ise sokağa çıkma yasağı akşam 21.00’den pazar gününün tamamını kapsayarak pazartesi günü sabah 05.00'te sona erecek.SOKAK KISITLAMASI UYGULANACAK İLLER İllerde belirlenen risk gruplarına göre düşük ve orta riskli illerde hafta sonu sokağa çıkma yasağı tamamen kalkarken, yüksek ve çok yüksek riskli illerde Pazar günü için sokağa çıkma yasağı devam ediyor. İşte o iller:
YÜKSEK RİSKLİ İLLER (TURUNCU) Antalya, Ardahan, Artvin, Bilecik, Bolu, Çanakkale, Düzce, İstanbul, İzmir, Karaman, Kayseri, Kırıkkale, Kırklareli, Kilis, Kocaeli, Kütahya, Mersin, Muğla, Niğde, Tekirdağ, Yalova, Zonguldak. (22 İl)

ÇOK YÜKSEK İLLER (KIRMIZI) Adıyaman, Aksaray, Amasya, Balıkesir, Burdur, Edirne, Giresun, Gümüşhane, Konya, Ordu, Osmaniye, Rize, Sakarya, Samsun, Sinop, Tokat, Trabzon. (17 İl)

MARKET VE BAKKALAR AÇIK OLACAK MI? İçişleri Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada şu ifadeler yer aldı: Tedbirler kapsamında hafta içi 21.0005.00 saatleri arasında uygulanan sokağa çıkma kısıtlaması ülke genelinde aynen devam etmektedir.

Hafta sonlarında ise; düşük ve orta risk grubunda yer alan illerimizde sokağa çıkma kısıtlaması, hafta içinde olduğu gibi 21.0005.00 saatleri arasında, Yüksek ve çok yüksek risk grubundaki illerimizde ise, Cuma 21.00Cumartesi 05.00 saatleri arasıyla Cumartesi 21.00’den başlayıp Pazar günün tamamını kapsayıp Pazartesi günü saat 05.00’de bitecek şekilde uygulanacaktır.Sokağa çıkma kısıtlaması uygulanan yüksek ve çok yüksek risk grubundaki illerimizdeki vatandaşlarımızın, Bakanlığımızca daha önce çıkarılan genelgeler doğrultusunda temel ihtiyaç malzemelerine ulaşmaları noktasında herhangi bir zorlukla karşı karşıya kalmamaları için gerekli tüm tedbirler alınmıştır.Market, bakkal, manav, kasap, kuruyemişçiler ve çiçekçiler Pazar günü 10.0017.00 saatleri arasında açık olacaktır. Yine belirtilen süre içerisinde marketler, bakkallar, manavlar, kasaplar, kuruyemişçiler ve çiçekçiler telefonla ya da online olarak aldıkları siparişleri teslim edebileceklerdir.RESTORAN VE KAFELER Lokanta/restoran, pastane ve tatlıcı tarzı işyerleri Pazar günü 10.0020.00 saatleri arasında paket servis faaliyetlerine devam edebileceklerdir. Pazar günü ekmek üretiminin yapıldığı fırın ve/veya unlu mamul ruhsatlı iş yerleri ile bu iş yerlerinin sadece ekmek satan bayileri açık olacaktır.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Sağlık Bakanı Koca: Çin'den yeni ilaç getirildi, hastalara verilmeye başlandı Okulların açılması! Milli Eğitim Bakanı'ndan son dakika açıklaması Et benlerini patır patır dökecek 5 tarif Elektriğe Büyük Zam Geldi