Ana Sayfa
16 Mart 2020 ( 1431 izlenme )
Reklamlar

Son Dakika: Bir İlimizde Daha Toplu Karantina

Umreden gelen 315 kişi Kayseri’de karantina altına alındı
 Umre ziyaretinden dönen 10 bin 330 kişi dün Ankara ve Konya'da boşaltılan öğrenci yurtlarına sevk edilerek karantinaya alınmıştı. Bugün de Kayseri'de boşaltılan öğrencine yurdunda umreden dönen 315 karantinaya alındı. 
Umre ibadetini yaparak yurda dönen 315 kişilik kafile, Konya'ya iniş yaptıktan sonra Kayseri'ye gönderilerek korona virüs kapsamında alınan önlemler nedeniyle karantina altına alındı.

Kafile havaalanına iniş yapmadan önce sağlık ekipleri tarafından kontrolleri yapılmak üzere çadırlar kurularak özel kıyafetler giyildi. Kontrolden geçen kafilenin ulaşımı için de otobüsler hazır olarak bekletildi.

Güvenliğin üst düzeyde tutulduğu havaalanında sağlık kontrolünden geçen 315 kişilik kafile, otobüslerle daha önceden boşaltılan ve karantina alanı yapılan Kayseri’deki Hunat Hatun Kız Yurduna sevk edildi. Karantina alanına götürülen vatandaşların bazıları kameralara el sallayarak poz verdi.

 

İçerisinde güvenlik önlemleri alınmış olan yurda sevk edilen kafile, otobüslerden indikten sonra yeniden sağlık kontrollerinden geçti. Odalara yerleştirilen vatandaşlar, 14 günlük gözlem sürecine alındı. (İHA)

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Koronavirüs (Kovid-19) bulaşıcılığını engelleyen ilaç bulundu! Yayılımını 24 saat için durduruyor Avustralyalı bilim insanları parazit ilacının koronavirüse karşı işe yaradığını buldu! 48 saatte öldürüyor Bir gecede uçukları iz kalmadan geçirten yöntem Yeni açıklandı: Corona virüs nerede az nerede fazla?