Sağlık
27 Mart 2020 ( 201 izlenme )
Reklamlar

SON DAKİKA! Bakan Soylu: Bu akşam bir tedbir daha getiriyoruz. Otobüs seyahatlarini kısıtlıyoruz

İçişleri Bakanı Soylu ,corona virüsle mücadele kapsamında, toplam 12 belde ve köyün karantinada olduğunu bildirdi. Bakan Soylu, "Türkiye'de şu anda bizim tespitlerimize göre hayat yüzde 80 durmuş durumda." dedi. OHAL ile ilgili de açıklama yapan Soylu, 'Ben gerek yok demem, yayılmayla ilgili sadece tahminler var" dedi.

Bakan Soylu açıklamalarına şöyle devam etti: 

OHAL'e gerek yok demem. Bulaşıcılığın hangi ölçekte ve nasıl yayılacağı konusunda tahminlerimiz olabilir ama bugünden bir şey söylemek sadece tahmindir. 65 yaş üstü büyüklerimize sınırlama koyduk. Kimsesiz bırakmadık ama. Sosyal devletin bütün unsurlarını ortaya koymaya çalışıyoruz. Vefa Sosyal Destek Hattı diye bir hat oluşturduk. 

(Fiyat artışları) Bu konuda acımasızız, önümüzdeki bir kaç gün içerisinde el koymaları kamuoyuyla paylaşacağız.

Dün gece itibariyle Edirne Pazarkule'yi boşalttık. Mültecileri 9 vilayete götürdük, geri gönderme merkezlerimizde misafir edeceğiz. Dün gece sabaha kadar operasyon yaptık ve yaklaşık 5 bin 800 mülteciyi oradan boşalttık. Tedbiren yapmak zorundaydık, kimse kendini rahat hissetmesin bu bulaş riski geçtikten sonra kim Pazarkule'nin önüne gitmek istiyorsa 'hayır' demeyiz.

Otobüs seyahatleri: Bu akşam bir tedbir daha getiriyoruz. Otobüs seyahatlerini kısıtlıyoruz.

Tüm otogarlardaki otobüs seyahatleri izne bağlı, mücbir sebep olmadan sefer yaptırmayacağız.

PİKNİK ALANLARI

Bu geceden itibaren tüm Türkiye'de geçerli olmak üzere, cumartesi-pazar, piknik alanları, ormanlar ve sahil kenarları yasaklanacak.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Sucuk diye at eti, biber diye boya yedirmişler! İşte tağşiş yapan firmalar "En kritik döneme girdik' dedi ve corona virüs için tarih verdi Genç anne, doğumdan 6 gün sonra bebeğini göremeden öldü Corona virüsten hayatını kaybetti! Tam 154 kişi...