Ana Sayfa
05 Nisan 2020 ( 923 izlenme )
Reklamlar

Son Dakika: Ankara Üniversitesinden Güzel Haber.

Ankara Üniversitesi, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda üniversitenin Veteriner Fakültesi Viroloji Anabilim Dalı Başkanı ve Biyoteknoloji Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. Aykut Özkul’un corona virüsüne karşı serum, aşı ve ilaç üretmenin ilk adımı olan SARSCOV2 virüsünü izole etmeyi başardığını duyurdu.
Batuhan SERİM/İSTANBUL

Corona virüsü (Covid19) ile mücadele kapsamında tedavi süreci ile ilgili çalışmalar tüm dünyada devam ederken, Ankara Üniversitesi’nden umut verici bir açıklama geldi.

Ankara Üniversitesi sosyal medya üzerinden yaptığı açıklamada Ankara Üniversitesi Veteriner Fakültesi Viroloji Anabilim Dalı Başkanı ve Biyoteknoloji Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. Aykut Özkul’un, corona virüsüne (Covid19) karşı serum, aşı ve ilaç üretmenin ilk adımı olan SARSCOV2 virüsünün izolasyonunu başardığını duyurdu.


UMUT VERİCİ HABERİ SOSYAL MEDYA HESABINDAN DUYURDU


Sosyal medya hesabından paylaşımda bulunan Ankara Üniversitesi, “Üniversitemiz Biyoteknoloji Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. Aykut Özkul, “koronavirüse karşı (Covid19) serum, aşı ve ilaç üretmenin ilk adımı olan SARSCOV2 virüsünü izole etmeyi başardı!” dedi.

“SON DERECE ÖNEMLİ VE SEVİNDİRİCİ”

Türk Veteriner Hekimleri Birliği ise konuya ilişkin açıklama yaparak şu ifadeleri kullandı:

* Ankara Üniversitesi Veteriner Fakültesi Viroloji Anabilim Dalı Başkanı ve A.Ü. Biyoteknoloji Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. Aykut Özkul, COVID19 hastalığına karşı serum, aşı ve ilaç üretmenin ilk adımı olan Sars CoV2 virüsünün izolasyonunu başarı ile gerçekleştirmiştir.

* Son derece önemli ve sevindirici çalışmasından dolayı Sayın Hocamızı ve ekibini kutluyor, teşekkür ediyor, bundan sonraki süreçte başarılar diliyoruz.

 

Batuhan SERİM/İSTANBUL

Sözcü

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Çalışan herkesi ilgilendiriyor! 17 Temmuz'a kadar yasak Son dakika: Mansur Yavaş mazbatasını aldı Koronavirüsü atlatmış kişilerin. Dünya bu olayı konuşuyor! Çinliler Güneş'i taklit etti! 'Yapay Güneş'i çalıştırdılar!