Sağlık
17 Mayıs 2020 ( 2141 izlenme )
Reklamlar

Sokağa Çıkma Yasağı Kalkıyor.

Beklenen Haber Geldi.Sokağa Çıkma Yasağı Kalkıyor.

Cumhurbaşkanlığı normalleşme planını yayınladı.

65 yaş ve 20 yaş altı vatandaşlara müjde, sokağa çıkma yasağında yaş sınırlaması kaldırılıyor Korona virüsle mücadele kapsamında 65 yaş üstü ve 20 yaş altı vatandaşlara sokağa çıkma yasağı getirilmiş, daha sonrasında bu yasak belirli günlerle gevşetilmişti. 65 yaş üstü ve 20 yaş altı vatandaşlarda 65 yaş üstü ve 20 yaş altı vatandaşlara sokağa çıkma yasağı ne zaman kalkacak? Sorusunun cevabını merak ediyordu. Sokağa çıkma yasağında yaş sınırlamasının kalkacağı gün belli oldu.Korona virüsle mücadele kapsamında 65 yaş üstü ve 20 yaş altı vatandaşlara sokağa çıkma yasağı getirilmiş, daha sonrasında 65 yaş üstü vatandaşlara Pazar günleri 11.00-15.00 saatleri arası, 0-14 yaş grubuna Çarşamba günü 11.00-15.00 saatleri arasında, 15-20 yaş grubuna da Cuma günü 11.00-15.00 saatleri arasında sokağa çıkma izni verilmişti.

Bu yaş gruplarındaki vatandaşlar da 65 yaş üstü ve 20 yaş altı vatandaşlara sokağa çıkma yasağı ne zaman kalkacak? Hafta sonları sokağa çıkma yasağı ne zaman kaldırılacak? sorusunun cevabını arıyor. Tele1’de yer alan normalleşme takvimi planına göre bu soruya cevap geldi. İşte sokağa çıkma yasağında yaş sınırlamasının kalkacağı gün haberimizin detayında…Cumhurbaşkanlığı normalleşme takviminin detaylarını açıkladı. Cumhurbaşkanlığı tarafından yayınlanan normalleşme planında takviminde yer alan bilgilere göre, 27 Mayıs 2020’de sokağa çıkma yasağında yaş sınırlandırılması kalkacak. 1 Haziran’da ise sokağa çıkma kısıtlaması tamamen kaldırılacak.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Son Dakika Normalleşme sürecinin kriterleri belli oldu! 5 gün süre ile vaka görülmeyen illerden başlayacak 'Corona'dan daha kötü olabilir' deyip uyardı: Her yıl 14 bin çocuğu kaybedebiliriz Sıtma ilacıyla coronayı yenen doktora tehdit yağıyor! Sağlıkta Şiddete Son! Hasta Yakınları, Kadın Doktoru Oksijen Tüpü ile Kovalayıp, Yaraladı