Haberler
26 Nisan 2020 ( 282 izlenme )
Reklamlar

Seyahat izin belgesi alma şartları nelerdir? e-Devlet seyahat izin belgesi nasıl alınır?

Seyahat izin belgesi alma şartları araştırılıyor. Seyahat izin belgesi nasıl alınır? Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) ile mücadele kapsamında alınan önlemler doğrultusunda şehirlere giriş-çıkış yaparken izin belgesi alınması gerekiyor. Başvurular e-Devlet üzerinden alınıyor. Başvurusu onaylananlar, otogar veya havalimanlarında oluşturulan başvuru masalarından vatandaşlık numaraları ile doğrulama yapıldıktan sonra kabul ediliyor.


SEYAHAT İZİN BELGESİ NASIL ALINIR? 

Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi, koronavirüs tedbirleri kapsamında "Seyahat İzin Belgesi" başvurularının e-Devlet'ten yapılabileceğini bildirdi.Seyahat İzin Kuruluna iletilecek başvuru, kurul tarafından değerlendirmeye alınacak.
Değerlendirme sonucu başvurucuya SMS ile bildirilecek.
Başvurusu onaylananlar, otogar veya havalimanlarında oluşturulan başvuru masalarından vatandaşlık numaraları ile doğrulama yapıldıktan sonra kabul edilecek.

SEYAHAT İZİN BELGESİ ALMA EKRANI İÇİN TIKLAYINIZ


KİMLER SEYAHAT İZİN BELGESİ ALABİLİR

KİMLER SEYAHAT İZİN BELGESİ ALABİLİR? 

İçişleri Bakanlığı, araç giriş kısıtlamasına ilişkin istisnaları belirleyen ek genelgeyi valiliklere gönderdi. Uygulamaya ilişkin istisnalara yer verilen genelgede Seyahat İzin Belgesi alabilecek kişiler şu şekilde sıralandı:
"- Tedavi olduğu hastaneden taburcu olup ikametine dönmek isteyen, doktor raporu ile sevk olan veya önceden alınmış doktor randevusu, kontrolü olanlar.
- Kendisi veya eşinin, vefat eden birinci derece yakınının ya da kardeşinin cenazesine katılmak için seyahat edecek olanlar.
- Ölüm nedeni Kovit-19 olanlar hariç 4 kişiyi geçmemek şartıyla cenaze nakil işlemine refakat edecek olanlar.
- Bulunduğu şehre son 5 gün içerisinde gelmiş olmakla beraber kalacak yeri olmayıp ikamet ettikleri yerleşim yerlerine dönmek isteyenler.
- Askerlik hizmetini tamamlayarak yerleşim yerlerine dönmek isteyenler.
- Özel veya kamudan günlü sözleşmeye davet yazısı olanlar.
- Ceza infaz kurumlarından salıverilenler
- Yurt dışından geldikten sonra yerleştirildikleri Kredi ve Yurtlar Kurumuna ait yurtlarda 14 günlük karantina ve gözetim süresi dolanlar."
- İzin belgesi özel araçlarda, yolcu sayısıyla sınırlı

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Milli Dayanışma Kampanyası'na ünlülerden destek yağdı. Ayda Bir Kez 4 Gün Arka arkaya Uygulayın Karaciğerinizi Arındırın Doktor Serdar Savaş'dan Önemli Uyarı. Lütfen Yasağı 14 Güne Çıkarın Bu Bizim Son Şansımız Olabilir Ramazan Bayramı'nda 9 gün sokağa çıkma yasağı olacak mı? Bayramda arabayla seyahate yasak çıkacak mı?