Sağlık
28 Mart 2020 ( 853 izlenme )
Reklamlar

SALGIN SONRASI YENİ BİR DÜNYA KURULACAK

1- EGİTİM SEKTÖRÜ küçülecek. Özellikle lise ve üniversite eğitimi dijitalleşecek. Bu kadar büyük binalar ve kampüsler kurulmayacak.

Bu kadar çok öğretmene ihtiyaç duyulmayacak.
Okullarda devam mecburiyeti kalkacak.
Dijital ders dinlenebilen kütüphaneler artacak. Buraların konforu artacak, ücretli girilebilen çayı kahvesi olan kütüphaneler çoğalacak.

2- EVDEN ÇALIŞMA artacak. Masabaşı işler eve taşınacak. Ulaşım, öğlen yemeği masrafları kalkacak, çalışanlara daha fazla vakit kalacak.

3- SAĞLIK TANI işlemleri daha çok dijitalleşecek. Hasta internetten şikayetlerini yazarak yönlendirilebilecek.

4- EĞLENCE sektörü küçülecek. Oyun ve eğlence dünyası dijitalleşmesi hızlanacak. Sinema tiyatro ve operalara artık seyirci gitmeyecek. Bunlar evlerde dijital ortamlarda izlenecek.

5- SOSYAL HAYAT dahada dijital ortama kayacak. Dini sohbetler, tarikat zikirleri, konferanslar, eğitim toplantıları, şirket içi eğitimler dijital mecraya kayacak.

6- SPOR SEYİRCİSİZ, Spor müsabakaları artık seyircisiz oynanacak Spor Müsabakalarını takip etmek isteyenler internet televizyonları veya dijital ortamlardan izleyecekler.

7- YEMEK sektörü eve getir sistemine kayacak.

8- EVDE SAĞLIK daha da gelişecek. Uzun süreli hastane yatışları yerine evde takibe geçilecek. Hastalar evde monitörize edilecek bu monitörizasyon hastanede doktorun devamlı gözetiminde olacak.

9-LOJİSTİK SEKTÖRÜ insansızlaşacak. Gemiler, trenler, liman hizmeleri uzaktan yönetilecek.

Dr. Kasım Sezen, WIHU Başkanı 


Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Grip ve koronavirüs birleşirse ne olur? Bilim insanları yanıtladı Koronavirüsün en temel belirtisi değişti: Yüksek ateş tek başına belirleyici değil Otobüs yolculuğunda yeni dönem Maske nasıl satılacak? Detaylar netleşmeye başladı