Haberler
18 Nisan 2020 ( 285 izlenme )
Reklamlar

Sağlık Bakanlığı Uygulama Yayınladı. Corona Virüsü İçin Riskli Bölgede misiniz? Tıkla Riskli Bölgede misin Öğren

Sağlık Bakanlığı Uygulama Yayınladı. Corona Virüsü İçin Riskli Bölgede misiniz? Tıkla Riskli Bölgede misin Öğren


Corona virüsü salgını nedeniyle yapılan uygulamalara bir yenisi daha eklendi. Bulunduğunuz yerin corona virüsü salgınında riskli bölge olup olmadığını, telefonunuza yükleyeceğiniz uygulama sayesinde hemen öğrenebileceksiniz.,

Sağlık Bakanlığı tarafından corona virüsü için uygulama geliştirildi. Hayat Eve Sığar uygulaması Android ve İOS için yayımlandı. Bu uygulama ile riskli bölgede olup olmadığınızı görebileceksiniz.
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, salgına karşı vatandaşların takip edilmesini sağlayacak bir uygulama üzerinde çalıştıklarını açıklamıştı. Bugün ise Sağlık Bakanlığı tarafından geliştirilen Hayat Eve Sığar uygulaması Android ve İOS için yayınlandı. 

RİSKLİ BÖLGELER GÖRÜLEBİLİR
Bu uygulama üzerindeki haritadan çevrenizde bulunan eczane, hastane, toplu taşıma, metro istasyonları ve marketlerin konumları görülebiliyor. Bununla birlikte bulunduğunuz bölgede evde izolasyon, enfekte kişiler ve riskli bölgelerin yoğunluk oranları görülebiliyor.

TAKİP YAPILABİLİR
Bu uygulamada bulunan ailem bölümüne merak ettiğiniz ve takip etmek istediğiniz yakınlarınızı ekleyerek, ilgili kişinin bu uygulamayı yükleyip, uygulama üzerinden onay vermesi durumunda onların konum bilgileri görülebilecektir. Ayrıca takip yapılabileceği gibi bulundukları bölgelere göre risk durumları öğrenilebiliyor.


 

Sağlık Bakanlığı tarafından geliştirilen uygulamanın alt kısmında ülkemizin günlük koronavirüs istatislikleri takip edilebiliyor.

Aşağıdaki linkler üzerinden uygulamayı cihazınıza indirebilirsiniz. 

Hayat Eve Sığar Android Uygulaması İçin TIKLAYIN.

Hayat Eve Sığar İSO Uygulaması İçin TIKLAYIN.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Et benlerini patır patır dökecek 5 tarif Bağışıklık Güçlendirici Altın Süt Çalışan herkesi ilgilendiriyor! 17 Temmuz'a kadar yasak Kıyamet böyle mi kopacak? Stephen Hawking'den inanılmaz açıklamalar.