Sağlık
08 Mayıs 2020 ( 4455 izlenme )
Reklamlar

Sağlık Bakanı Koca Duyurdu: Maalesef Açılmayacak

Sağlık Bakanı Koca Duyurdu: Maalesef Açılmayacak

Sağlık Bakanı Koca Duyurdu: Maalesef Açılmayacak

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Malum S’alg’ın (K) normalleşme adımlarından olan AVM’lerin açılmasıyla ilgili merak edilen ayrıntılara yanıt verdi.

Koca, “AVM içindeki restoranlar, lokantalar ve kafeler de açılmayacak. Eskisi gibi isteyen herkes AVM’lere gidemeyecek, bir sınır olacak. Bununla ilgili rehberler yayınlanacak” ifadelerini kullandı. Malum S’alg’ın (K) Bilim Kurulu toplantısının ardından açıklamalarda bulunan Fahrettin Koca, Türkiye’nin salgını kontrol aldığını vurguladı. Koca, ”Sonuçlar, tanı ve tedavideki başarı, salgını kontrol altına aldığımızın kanıtlarıdır” ifadelerini kullandı.

En geç Haziran başında açılacak restoran ve kafelerde yeni dönem başlıyor: Masalarda tuzluk bile olmayacakEn geç Haziran başında açılacak restoran ve kafelerde yeni dönem başlıyor: Masalarda tuzluk bile olmayacak Sağlık Bakanı Koca, salgında normalleşme adımlarından olan 11 Mayıs’ta AVM’lerin açılmasıyla ilgili de merak edilen sorulara yanıt verdi.

ESKİSİ GİBİ İSTEYEN AVM’YE GİDEMEYECEK


Yeni dönemde AVM’lere eskisi gibi isteyen herkesin gidemeyeceğini belirten Koca sözlerini şöyle sürdürdü: “Bu hafta sonu sokağa çıkma yasağı sürüyor. Önümüzdeki dönem için karar alınınca açıklanacak. Biz sürmesinden yanayız. AVM’lerdeki restoranlar ve kafeler açılmayacak. Bilim Kurulu veya Bakanlığımızın veya hükümetimizin AVM’lerin kapatılması ile ilgili bir kararı olmamıştır. İşletmelerin kapatılması ile ilgili kararlar olmuştur. AVM’lerin açılması için de bir karar gelmesi gerekmiyor. Zaten açıktı. İşletmelerin kendileri bunu sürdürme noktasında olmalılar. Açılan şu süreçte kuaför ve berberler belli şartlara bağlı olmak kaydıyla. Restoranlar, kafeler AVM’ler açılıyor diye açılmayacak. Öyle bir karar yok.AVM’ler 11 Mayıs’ta açılacak ama AVM içerisindeki restoranlar, kafeler açılmayacak. Eskisi gibi isteyen herkes AVM’lere gidemeyecek, bir sınır olacak. Bununla ilgili rehberler yayınlanacak.”

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

BioNTech Pfizer Aşısında Bir Yan Etki Daha Ortaya Çıktı: Aşı Yaptıran Gönüllüler Aynaya Bakamıyor Genç anne, doğumdan 6 gün sonra bebeğini göremeden öldü Öğrencisi Olan Ailelere Müjde Corona virüste bu hafta neden kritik? Prof. Ceyhan açıkladı