Sağlık
14 Mayıs 2020 ( 561 izlenme )
Reklamlar

Normalleşme planında korkulan oldu! Coronalı Berber 150 kişiyle temas etmiş

Türkiye normalleşme adımları atılmaya başladı. Bu kapsamda kuaför ve berberler yeniden faaliyete başladı. Fakat korktulan olay başa geldi. Burdur'da koronavirüse yakalandığı ortaya çıkan berber yaklaşık 150 kişiyle temas kurmuş. BURDUR'un Bucak ilçesinde bir berberin koronavirüs test sonucu pozitif çıkmasının ardından, hastanın temas ettiği kişiler de tespit edildi. Berber 150 kişiyle temas kurmuş...Testi pozitif Burdur Valiliğince, dün il genelindeki tüm berberlerde Kovid-19 testi gerçekleştirildi. Bu kapsamda Bucak ilçesine bağlı Kocaaliler beldesinde berberlik yapan A.T'nin test sonucu pozitif çıktı.


Salgın hastalık ekibinin yaptığı çalışmada A.T'nin beldede aralarında tıraş ettiği vatandaşların da yer aldığı 150 kişiyle temasta bulunduğu belirlendi. Bucak Devlet Hastanesinde tedavisine devam edilen berber A.T'nin, genel sağlık durumunun iyi olduğu öğrenildi. Belde karantinaya alındı Hastalığın belde içinde yayılmasını ve başka yerleşim yerlerine taşınmasını önlemek amacıyla giriş ve çıkışları güvenlik şeridiyle kapatılan beldede, karantina süreci devam ediyor. Bucak Belediye Başkanı da karantinada Test sonucu pozitif çıkan berberle temas eden Belediye Başkanı Gökçe, Sönmez ve Bülbül'e de Kovid-19 testi yapılarak, evde karantinaya alındığı ve test sonuçlarının henüz çıkmadığı öğrenildi.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Vücudunuzda D Vitamini Eksikliğini Gösteren 13 İşaret Olay iddia! 'Corona virüs tamamen insan yapımı ve belirli kişileri öldürüyor' Bağışıklık sisteminde, Kefir mucizesi..! Bilim Kurulu üyesi uyardı: Cep telefonunu streç filmle sarın!