Sağlık
26 Mart 2020 ( 1479 izlenme )
Reklamlar

Koronavirüse yakalanan 5 yaşındaki çocuk yürek burktu! ‘Ölecek miyim anne?’

Daha çok 65 yaş üstü ve kronik hastalıkları olanları etkileyen yeni tip koronavirüs (Kovid-19) aslında gençler, hatta çocuklar üzerinde de etkili olabiliyor. Tıpkı İngiltere’de yaşayan 5 yaşındaki Alfie gibi. Yüksek ateş şikayetiyle tedavi altına alınan Alfie, annesine sık sık ‘ölecek miyim anne?’ diye soruyor.

Koronavirüse yakalanan 5 yaşındaki çocuk yürek burktu! ‘Ölecek miyim anne?’

Halüsinasyonlar, kusma ve yüksek ateş şikayetiyle hastaneye kaldırılan ve yapılan testlere göre koronavirüs tedavisine başlanan 5 yaşındaki Alfie adındaki çocuk annesini ve yakınlarını gözyaşlarına boğdu.

1

Sık sık annesine ‘anne ölecek miyim?’ diyen soran Alfie bu hastalığın küçük çocukları da etkileyebileceğini gözler önüne serdi. 30 yaşındaki Lauren Fulbrook yaptığı açıklamada şöyle konuştu: Bu hastalık yaşlı, genç, çocuk dinlemiyor. Oldukça sağlıklı olan ve hiçbir kronik rahatsızlığı bulunmayan oğlum koronavirüs tedavisi görüyor. Bu hayatımın en kötü deneyimi. Lütfen ebeveynler çocukları üzerinde de dikkatli olsun.’

3

Öte yandan daha sonra Alfie’nin sağlık durumu hakkında bilgi veren anne, oğlunun daha iyi olduğunu, ateşinin hala olduğunun ancak düşmeye başladığını söyledi.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Cluster-5 virüs hızla yayılıyor! Dünya şokta... Beyninizinde Sil Butonu Olduğunu Biliyor Musunuz ? ABD'nin koronavirüs raporunda ürperten detay! Dalga dalga gelecek Yaz Ayı Geldi Çattı: Yaz Ayının Kabusu Olan Sivrisinekler Corona Bulaştırır mı?