Anasayfa
19 Kasım 2020 ( 678 izlenme )
Reklamlar

Koronavirüse karşı formülü verdi!

İnternette en çok aranan bitkisel önerilerde adı ilk sırada yer alan Prof.Dr. İbrahim Saraçoğlu, koronavirüsün yol açtığı Kovid-19

hastalığından korunmak isteyenler için tavsiyelerde bulundu. Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Prof Dr. İbrahim Saraçoğlu, Kovid-19 hastalığını önlemek için adaçayı ve ebegümeci karışımının kaynatılmasıyla elde edilen gargaranın kullanılmasını önerdi. Prof.Dr. Saraçoğlu, "Sabah, öğle, akşam bununla gargara yapın. İnanın yüzbinlerce insanın hayatı kurtulur bu sayede" dedi. İşte detaylar...

Koronavirüse karşı mücadelede öncelikle maske, mesafe ve temizlik kurallarına kesinlikle uyulmasını isteyen Prof.Dr. Saraçoğlu, burun ya da ağız yoluyla vücuda giren virüsü, enfeksiyona neden olmadan önce durdurabilmek için alınabilecek önlemlere de dikkat çekerek, "İşte burada daha burnunuzdayken yapacağınız şey adaçayı ve üçte bir oranında da ebegümeci.

Adaçayı ve ebegümeci ile gargara nasıl hazırlanır

Adaçayı ve ebegümeci ile gargara nasıl hazırlanır? 

Adaçayı ile ebegümecini karıştıracaksınız, toplamı 5-6 gram kadar. Bunun gargarasını yapacaksınız.


Yani bir tutam adaçayını aldınız, bir çentik de içine ebegümeci ilave edin. Hatta iki tutam alın adaçayını, yarım tutam kadar da ebegümecini; karıştırın bir bardak suda.

6-7 dakika kaynatın. Ilıdıktan sonra süzeceksiniz. Ondan sonra sabah, öğle, akşam bununla gargara yapın. Her gün taze hazırlayacaksınız.

Yüz binlerce insanın hayatını kurtarabilir 

Arada birkaç yudum da alabilirsiniz. Hiçbir zararı yok. İnanın yüz binlerce insanın hayatı kurtulur bu sayede" dedi.


Prof.Dr. Saraçoğlu, adaçayının boğaz enfeksiyonlarına karşı etkisi üzerine bilimsel yayınların bulunduğunu ancak Kovid-19’a ve diğer grip türlerine karşı adaçayı ile ebegümecinin birlikte kullanılması formülünün kendisine ait olduğunu kaydetti.


Bu karışımı burnunuza da damlatabilirsiniz 

Prof.Dr. Saraçoğlu, söz konusu karışımın buruna da damlatılabileceğini söyleyerek, "Bir damlalıkla 3-4 damla çekeceksiniz, onunla kafanızı geri atarak iki burun deliğinize damlatacaksınız. Hemen oradaki sizi hapşırtacak olan karıncalanma ortadan kalkıyor.

Grip, boğaz enfeksiyonu ve alerjiye bağlı rahatsızlıklara da iyi geliyor

Grip, boğaz enfeksiyonu ve alerjiye bağlı rahatsızlıklara da iyi geliyor 

Müthiş etkili; sadece koronavirüse karşı mı? Mevsimsel gribe karşı, boğaz enfeksiyonlarına sebep olacak, alerjiye bağlı oluşabilecek burun akıntısı, hepsi için geçerli bu söylediğim. Yani sadece Covid-19’a özgü değil, mevsimsel gribe karşı da etkili.

Boğaz mukozası ve burun mukozası üzerindeki o bakterilerin, virüslerin,yani mikroorganizmaların yok edilmesinde birebir.


Zaten bu konuda yayınlanmış bir sürü makale var ama yayınlanmamış olan bir şey var; adaçayının içerisinde bu virüse karşı onu fonksiyonel kılacak olan etken madde ebegümecinin içinde. Onun desteğine ihtiyacı var" diye konuştu.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Hamallık yaparak 5 ev, 2 iş yeri, 2 arsa aldı... En büyük darbeyi oğullarından aldı Koronavirüse inanmayan fenomen, Covid-19 nedeniyle hayatını kaybetti Aşı Olanlara Kötü Haber.. Pfizer-BioNTech'ten aşı açıklaması! -70 derecede, kuru buzla paketlenmiş olarak dağıtacak