Anasayfa
23 Mart 2021 ( 985 izlenme )
Reklamlar

Koronavirüs'te flaş karar! Artık zorunlu olacak!

 tedbirlerinde flaş gelişme! O illerde zorunlu hale getirildi

Son dakika haberi: Artan koronavirüs vakaları, illerde

 yeni tedbirler alınmasına neden oluyor. Vaka sayısının 20 binlerin üzerine çıkmasıyla, çoğu ilimiz kırımızı renge büründü. Bununla birlikte vakaları kontrol altında tutmak için, valilik ve

 İl Umumi Hıfzıssıhha kurulları peş peşe yeni tedbirlerini açıklıyor. İşte birçok ilde Koronavirüste alınan son dakika kararı.


Sağlık Bakanlığının açıkladığı 100 binde yeni tip koronavirüs (Kovid-19) vaka sayısı en fazla artan 5 ilden biri olan Yalova'da, salgınla mücadele kapsamında yeni kararlar alınarak uygulanmasına başlandı.

Vali Muammer Erol başkanlığında gerçekleştirilen İl Umumi Hıfzıssıhha Meclisi Toplantısı'nda alınan kararlar, Valilik tarafından yazılı açıklamayla duyuruldu.

Buna göre, il merkezi ve ilçe merkezlerinin, tüm kamu kurum ve kuruluşlarına, yeme içme yerleri, AVM'ler, zincir marketler, pazar yerlerine, kahvehane, kıraathane, internet kafe, internet salonu, elektronik oyun salonları, bilardo salonu, dernek lokali, lunapark, tematik parklar, berber, kuaför, güzellik salonu, güzellik merkezleri, hamam, sauna ve masaj salonu, kaplıca, nikah salonu, düğün salonu, tiyatro gibi kültürel aktivite yerleri, kütüphane, spor salonları ve spor merkezlerine girişlerde, İstanbul Deniz Otobüsleri (İDO) ile Yalova'ya gelişlerde, taksilerde HES kodu kontrolleri fotoğraflı kimlik belgesi teyidiyle gerçekleştirilecek, ateş ölçümü yapılacak.

Resmi ve özel okullar ile kurumlara girişlerde, Sağlık Bakanlığı ile sağlanan entegrasyonla oluşturulan, Milli Eğitim Bakanlığı Bilişim Sistemleri (MEBBİS) üzerinden ve ayrıca anlık olarak SMS yolu ile risk durumu takibi yapılan öğretmen, öğrenci ve personel dışında kalan kişiler ve ziyaretçiler için HES sorgulamasında aynı yöntem uygulanacak.

Uygulama, sivil toplum kuruluşları, kamu kurumu niteliğindeki meslek kuruluşları ve bunların üst kuruluşları ile birlikler, kooperatifler ve kat malikleri tarafından düzenlenecek genel kurul dahil kişilerin bir araya gelmesine neden olan her türlü etkinliğin, Valilik ya da kaymakamlıklara bilgi verilerek düzenlenecek organizasyonlarda (kişi başına 8 metrekare alan bırakma ve aynı anda bulunabilecek azami kişi sayısı 300'ü geçmemek üzere) girişlerde, kent merkezinde "Kafeler Sokağı" olarak bilinen Huzur Sokağı ve Barış Sokağı'nın bulunduğu bölgeye girişlerde de geçerli olacak.

Sokağa çıkma kısıtlamasının olduğu gün ve saatlerde market ve AVM otoparkları kapalı tutulacak.


Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

İzmir depreminden bir acı haber daha! Göztepe, Ali Çağın Kaygusuz'un hayatını kaybettiğini açıkladı Koronavirüs aşısı olan 428 kişi virüse yakalandı! Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan önemli asgari ücret açıklaması Korona virüsle savaşta gizli kahraman. Virüs onu görünce insan vücudunu ele geçiremiyor