Anasayfa
30 Kasım 2020 ( 235 izlenme )
Reklamlar

Koronavirüs şoku! Vizonlardan sonra kediler..

Gelen son dakika haberine göre; dünya genelinde diz çöktüren koronavirüs salgınında gelişmeler yaşanmaya devam ediyor. Danimarka, altı Avrupa ülkesi ve ABD'de de görülen Cluster-5

virüsü paniğe yol açmıştı. Öte yandan Danimarka’da yeni tip

koronavirüs rastlanan bazı kedilerin de itlaf edildiği açıklandı.

Dagbladet Holstebro-Struer gazetesinin haberine göre, Devlet Serum Enstitüsü (SSI), geçtiğimiz günlerde itlafına başlanan vizonların bulunduğu 7 vizon çiftliğindeki 33 kediye Kovid-19 testi yaptı.


Kedi hakları derneği Kattens Vaern Direktörü Lone Nielsen, kedilerin itlaf edilmesinde Enstitüye yardım ettiklerini doğruladı.

Nielsen, kaç kedinin itlaf edildiği konusunda bilgi vermedi.

MUTASYONLU VİRÜS 

Danimarka'dan yayılan mutasyona uğramış virüs şok etkisi yaratırken, uzmanlar uyarı üzerine uyarı yaparak dünyanın ikinci bir kaosla daha mücadele etmesinin çok zor olacağının altını çiziyor.


AB'ye bağlı bir sağlık ajansı, vizon popülasyonları arasında koronavirüs bulaşmasının, virüsün insanlara geçmeden önce hızla mutasyona uğramasına yol açabileceği konusunda uyarıda bulundu.


Bu tür mutasyonlar, virüsün daha bulaşıcı ve daha ölümcül hale gelmesi, üstelik de yeniden enfeksiyon riskini artırması veya ileriye dönük aşıları etkisiz hale getirme riskini de beraberinde getiriyor.


Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

A'denovirüs K'oronavirüs Kadar Hızlı Yayılıyor Aydın'da deprem Dalkavuk Üç dakikada 19 bin lirası gitti! İnternet şubesine girince gerçeği gördü