Ana Sayfa
09 Aralık 2020 ( 626 izlenme )
Reklamlar

Koronavirüs (Kovid19) bulaşıcılığını engelleyen ilaç bulundu! Yayılımını 24 saat için durduruyor

Koronavirüs ilacı keşfedildi! Dünyayı kıskacı arasına alan corona virüse karşı bilim dünyasından sevindirici haberler gelmeye devam ediyor. Yeni tip koronavirüs aşılarından sonra şimdi de corona virüsün bulaşımını engelleyen '' isimli bir ilaç keşfedildi. Bu ilaç Covid19'un yayılmasını engelliyor. Eğer ilaç tüm testlerden başarıyla geçerse, virüsün bulaşmasını engelleyip, yayılımı azaltabilir. 

Koronavirüs (Kovid19) bulaşıcılığını engelleyen ilaç bulundu! Corona virüsün yayılımını 24 saat için durduruyor

Koronavirüs salgını dünyayı kasıp kavurmaya devam ediyor. Toplam vaka sayısı 68 milyona ulaşırken, 1.5 milyondan fazla insan hayatını kaybetti. Bilim insanları corona virüse karşı etkili bir aşı ve ilaç bulmak için aylardır ter döküyordu ve sonunda beklenen müjdeli haberler arka arkaya geliyor.

Koronavirüs Kovid19 bulaşıcılığını engelleyen ilaç bulundu! Corona virüsün yayılımını 24 saat için durduruyor


Coronavirüse karşı etkili aşılardan sonra şimdi de virüsün bulaşıcılığını engelleyen bir ilaç keşfedildi.

Georgia Devlet Üniversitesi araştırmacıları bu ilacı koronavirüs üzerinde denedi ve olumlu sonuçlar alındı.  gelinciklerini COVID19 ile enfekte eden araştırmacılar burundan virüs yayılımı başlayınca  ilacını vermişler. 24 saat sonra enfekte hayvanların yanına konan sağlam hayvanların etkilenmediği görülmüş

 gelinciğinin koronavirüste semptom göstermeden virüsü yayma kapasitesinin yüksek olması testlerde yer almasının en büyük nedeni. Yani hali hazırda süper bulaştırıcı tarzındaki kişilerin karşılığı diyebiliriz.

 ilacının verdiği bu sonuçlar özellikle virüsü kapan kişilerin yanındaki insanlara yaymasının önüne geçebilir. Bu da aslında aylardır devletlerin uğraştığı virüsün yayılımını azaltma çabalarına büyük bir katkı sağlayabilir.

Koronavirüs (Kovid19) bulaşıcılığını engelleyen ilaç bulundu! Corona virüsün yayılımını 24 saat için durduruyor

 hali hazırda iki ve üçüncü klinik aşamalarına devam ediyor. En azından toplu aşılama işleminin sonuna kadar yayılımı durdurarak yardımcı olabileceği düşünülüyor. Elbette klinik sonuçların yayınlanması ile net sonuçları görebileceğiz.


Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Başhekimlik açıkladı: Aytaç Yalman’ın koronavirüs nedeniyle öldüğü kesinleşti Coronafest… Pes dedirten görüntüler Alzheimer’i bu belirtiler ele veriyor Prof. Dr. Ercan: Marmara’da büyük deprem Tekirdağ’da olacak