Sağlık
10 Mayıs 2020 ( 1426 izlenme )
Reklamlar

Korkulan oldu: Corona virüs Wuhan'a geri döndü!

Gelen son dakika haberine göre corona virüs, sıfır noktası kabul edilen Çin'in Wuhan kentine geri döndü, kentte 3 Nisan'dan beri ilk kez yeni 

vaka görüldü.


Çin'in Wuhan kentinde 3 Nisan'dan beri ilk kez yeni corona virüs vakasının tespit edildiği yetkililer tarafından açıklandı.Çin Ulusal Sağlık Komisyonu 9 Mayıs itibarıyla ülkede 14 yeni Covid-19 vakası görüldüğünü bildirildi.Ülkede 28 Nisan'dan bu yana en yüksek günlük Covid-19 vakası kayda geçerken, yeni vakaların görüldüğü yerler arasında SARS-CoV-2'nin dünyada ilk görüldüğü yer olan Wuhan kentinin de olduğu açıklandıÇin geçen perşembe günü Wuhan da dahil ülkedeki tüm bölgeleri corona virüs açısından düşük riskli olarak ilan etmişti.


Ancak pazar günü ülkedeki vakalar yeniden çift hanelere ulaştı. Ülkedeki Jilin vilayetindeki Shulan kentinde 11 kişide daha virüse rastlandı.Kentin Covid-19 risk seviyesi orta düzeye çıkarılırken salgın kümesinin 7 Mayıs'ta corona virüs pozitif bir hastanın aile üyeleri ve hasta ya da yakınlarıyla temas eden diğer kişiler olduğu belirtildi.


Çin Ulusal Sağlık Komisyonu Wuhan'da 3 Nisan'dan bu yana rapor edilen ilk corona virüs hastasınınsa daha önce hastalık belirtisi göstermeyen, asemptomatik bir hasta olduğunu açıkladı.


Shulan ve Wuhan kentlerindeki dışındaki iki yeni vakanınsa başka ülkeden vakalar olduğu da belirtildi.


Ülkede belirti göstermeyen hasta bildirimi sayısı da 1 Mayıs'tan beri en yüksek seviyesine ualaşarak 20 yeni vaka olarak açıklandı. Ancak Kovid-19 kaynaklı yeni ölüm de bildirilmedi.


Çin anakarasında 9 Mayıs itibarıyla doğrulanmış corona virüs vaka sayısı yaklaşık 83 bin. Çin Ulusal Sağlık Komisyonu'na göre ülkede 4 bin 633 kişi bu hastalık nedeniyle hayatını kaybetti.


Covid-19'un ortaya çıktığı Çin ana karasında toplam Covid-19 vaka sayısı 82 bin 901'e yükselirken, ülkede bugüne kadar virüs nedeniyle 4 bin 633 kişi hayatını kaybetti, virüse yakalanan 78 bin 120 kişi iyileşti.


Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Çalışma hayatında köklü değişiklikler yolda! Yeni emekliliğe iki model Normalleşme planı hazır; çalışanların yüzde 50’si ofise geçecek Bakan Koca: Virüs kitlesel bulaşma dönemine geçti Anne ve down sendromlu oğlu 9 gün arayla koronavirüs yüzünden hayata gözlerini yumdu!