Ana Sayfa
10 Temmuz 2021 ( 2037 izlenme )
Reklamlar

KADINLARDA BU Ş'İKAYETLER ARTTI

Norveçli kadınlar, Türkiye’de de yapılan Biontech/Pfizer Kovid19 aşısının yan etkilerini sosyal medyadan anlattı. Birçok kadın, a*şı olduktan sonra g*öğüslerinde büyüme olduğunu ifade etti. Konuyla ilgili konuşan bir doktor ise aşı yapılınca geçici bir süre için le*nf düğümlerinde büyüme yaşanabildiğini, bu yüzden g*öğüsler büyümüş gibi hissedildiğini söyledi.

BioNTech aşısı yaptıranların önemli bir kısmı ikinci doz a*şıdan sonra daha fazla yan etki hissetmekten yakınıyor. Bu yan etkiler sıklıkla yorgunluk, baş a*ğrısı, titreme, mide bulantısı veya kas ağrısı gibi şikayet. Ancak bu yan etkilere Norveç’ten çok farklı bir şikayet daha eklendi.

ÇOK SAYIDA KADIN GĞÜSLERİNİN BÜYÜDÜĞÜNÜ YAZDI

Sputnik’in NRK’nın aktardığına göre, 17 yaşındaki Emma, TikTok paylaşımında, a*şı prosedüründen 2 hafta sonra gğüslerinin büyük ölçüde büyüdüğünü yazdı. Emma’nın bu paylaşımından sonra birçok kadın yorumlarda benzer durum yaşadıklarını bildirdi.

LENF DÜĞÜMLERİNİN BÜYÜMESİNDEN KAYNAKLANIYOR

“Uzmanlar ise kadınları endişelenmemeye çağırdı. Doktor Heinrich Backmann, aşı yapılınca geçici bir süre için lenf düğümlerinde büyüme yaşanabildiğini, bu yüzden göğüsler büyümüş gibi hissedildiğini anlattı

“AşILANAN KADINLARIN YÜZDE 10’UNDA GÖRÜLÜYOR

“Norveç İlaç Ajansı’ndan Steinar Madsen de Backmann’ın söylediklerine katılarak, “A*şılanan kadınların yaklaşık yüzde 10’unda, koltuk altlarındaki lenf düğümleri büyüyor. Bu yüzden g*ö*ğüs kısmı biraz öne çıkıyor ve daha büyük olmuş gibi görünüyor” ifadesini kullandı. Pfizer’in Norveç temsilciliği, daha önce bu tür tepkilere rastlamadıklarını, ama böyle olayların yaşanabileceğini açıkladı.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

2026'ya kadar Marmara'da 7,5 büyüklüğünde deprem olacak" Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'tan yarıyıl tatili açıklaması geldi. Corona hayatlarını cehenneme çevirdi! Karısına vasiyeti kahretti Giresun’da büyük vicdansızlık!