Sağlık
24 Nisan 2020 ( 97 izlenme )
Reklamlar

İtalya Sokaklarında Kur'an-ı Kerim Okutuldu, Koronavirüse Karşı Ali İmran Suresi

İtalya'da, korona virüse karşı ''Salgına karşı birlikte dua ediyoruz'' etkinliği düzenlendi. Katolik, Ortadoks, Evangelist, Sikh, Yahudi ve Müslüman cemaatlerinin katıldığı törende İmam Selmi, koronavirüse karşı Al İmran suresini okuyarak, dua etti.
Koronavirüs salgınının en çok etkilediği İtalya’da salgından kurtulmak ve halkın moralini yükseltmek için her dini temsil eden din adamları bir araya geldi.

SALGINA KARŞI ORTAK ETKİNLİK

İtalya’nın Carpi kentinde gerçekleşen etkinlikte Belediye Başkanı Alberto Bellelli’de hazır bulundu. Salgına karşı bir araya gelen din adamları kentin şehitler meydanı olan olarak bilinen Martiri Meydanı’nda dua etti.


HEP BİRLİKTE DUA ETTİLER

Belediye Başkanı Alberto Bellelli, “Bugün salgının bizi zorladığı acı deneyimleri yaşıyoruz. Dini ve kültürel duyarlılığa sahip bir toplulukla dua ediyoruz. Haftalardır bu korkunç virüse karşı ellerinden geleni yapan tüm çalışanlar yalnız değilsiniz” dedi.


VİRÜSÜN SON BULMASI İÇİN AL İMRAN SURESİ OKUDU

Virüsün kurbanlarını hatırlamak ve salgının en kısa zamanda durmasını temenni etmek için Carpi kenti Martiri Meydan'nın bulunan Saat Kulesi önündeki etkinlikte imam Mourad Selmi Kuran-ı Kerim'den Ali İmran suresini okuyarak, salgının son bulması için dua etti.

İmam Selmi ''Biz Müslümanlar bu sevgili toprakların ayrılmaz bir parçasıyız, bu hastalık için Allah'a dua ediyoruz’' dedi.

 


Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Beyin Kanaması Belirtileri Nelerdir? SON DAKİKA! Bakan Soylu: Bu akşam bir tedbir daha getiriyoruz. Otobüs seyahatlarini kısıtlıyoruz Sokağa çıkma yasağının cezası ne kadar? İşte kesilen ilk ceza... Bilim Kurulu Üyesi, her gün dokunduğumuz iki nesneye karşı uyardı: Virüs bulaştırma potansiyeli yüksek