Sağlık
26 Nisan 2020 ( 619 izlenme )
Reklamlar

İsveç tedavi etmemişti... Bakan Koca 06:00'da duyurdu: Sevgili Leyla, sesini duyduk

Gelen son dakika haberine göre;

İsveç'in Malmö kentinde, yeni tip corona virüs testi

pozitif çıkmasına rağmen tedavi edilmeyerek eve gönderilen

47 yaşındaki Emrullah Gülüşken'in, kızları Samira ve

Leyla Gülüşken'in sosyal medyadan yayımladığı yardım

çağrısına Sağlık Bakanı Fahrettin Koca yanıt verdi.

 Koca, aileyi almak üzere İsveç'e gidecek olan

uçağın yola çıktığını duyurdu.

Son dakika haberi...  İsveç tedavi etmemişti... Bakan Koca 06:00'da duyurdu: Sevgili Leyla, sesini duyduk


Samira Gülüşken, sosyal medyadan paylaştığı "Ailemle birlikte İsveç'te yaşıyoruz. Babam 11 gün önce ateşi yükselip nefes darlığı yaşamaya başladı, endişe edip hastaneyi aradık ama maalesef gelmediler ve bizleri geçiştirdiler. Her gün defalarca aradık ama bize dönüş sağlamadılar." mesajıyla yardım istedi.

Leyla Gülüşken de kayda aldığı bir video ile yardım çağrısında bulunurken, paylaştığı görüntüler kısa sürede sosyal medyada gündem oldu.

Sağlık Bakanı Koca duyurdu: İsveç'e geliyoruz

Türkiye'nin Stokholm Büyükelçiliği ile Yurtdışı Akraba ve Topluluklar Başkanlığı, Gülüşken ailesi ile irtibata geçerken, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca da Samira Gülüşken'i arayarak, 47 yaşındaki babası Emrullah Gülüşken'in sağlık durumuna ilişkin bilgi aldı.

Geçmiş olsun dileklerini ileten Bakan Koca, Emrullah Gülüşken'in 4 çocuğuyla birlikte Türkiye'ye getirilmesi için ambulans uçak gönderilmesi talimatını verdi.

Gülüşken'in, çocukları Samira, Leyla, Emir Ali ve Mahmut ile birlikte ambulans uçakla İsveç'ten Antalya'ya getirileceği öğrenildi. Aileyi Türkiye'ye getirecek uçak sabah 6'da İsveç'e havalandı.

Son dakika haberi...  İsveç tedavi etmemişti... Bakan Koca 06:00da duyurdu: Sevgili Leyla, sesini duyduk
Sağlık Bakanı Koca yaptığı paylaşımda şu ifadelere yer verdi:

Sevgili Leyla, sesini duyduk. Ambulans uçağımız saat 06'da havalanıyor, İsveç’e geliyoruz. Tüm Türkiye, böyle bir dönemde, uzakta olmanıza üzüldük. Baban için hastanemiz, hekimlerimiz hazır. Cumhurbaşkanımızın, bütün halkımızın geçmiş olsun dileklerini iletiyorum. Çok sevgiler.

"Kovid-19 teşhisi konuldu. Buna rağmen babamı eve gönderdiler"

Leyla Gülüşken, AA muhabirine yaptığı açıklamada, babasının 13 gün önce hastalandığını, hastaneyi aramalarına rağmen olumlu bir cevap alamadıklarını belirtmişti.

Babasının durumu ciddileşmeye başlayınca tekrar hastaneyi aradıklarını kaydeden Gülüşken, "Eve doktor gelip babamı kontrol ettikten sonra, ambulansı arayıp hastaneye kaldırılmasını istedi. Hastaneye kaldırıldıktan sonra Kovid-19 teşhisi konuldu. Buna rağmen babamı eve gönderdiler." ifadelerini kullanmıştı.

Son dakika haberi...  İsveç tedavi etmemişti... Bakan Koca 06:00da duyurdu: Sevgili Leyla, sesini duyduk


Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Prof. Dr. Naci Görür bölgeyi verip uyardı! '7.4 büyüklüğüne varabilecek deprem' Türk Hava Yolları kaptan pilotu Corona Virüs nedeniyle hayatını kaybetti Sakarya'dan acı haber! Koronavirüste çığır açacak gelişme... Ağız çalkalama suyu virüsü kısa sürede öldürüyor!