Sağlık
20 Nisan 2020 ( 140 izlenme )
Reklamlar

İngiltere'den Türkiye manşeti: Yardım gelmezse her şey durur


İngiltere'de Türkiye'den gelecek yardımlar gündem oldu. İngiliz Daily mail gazetesi yaşananları, "Türkiye'den gelecek 400 bin koruyucu önlüğün 24 saat gecikmesi bütün sağlık hizmetlerini durdurabilir" ifadeleri ile özetledi.

İngiltere Türkiye'den gelecek koronavirüs koruyucu kitine kilitlendi.

"Hayati" olarak adlandırılan koruyucu malzemelerin sevkıyatının ertelenmesi ülkede kriz çıkardı.

İngiliz hükümeti büyük tepki ile karşı karşıya kalmış durumda.

Hastane yöneticileri sevkıyatın acilen yapılabilmesi adına birlik oldu ve hükümeti başarısızlıkla eleştiriyor.

İngiltere'de hastaneler, geçen gece Türkiye'den beklenen 400 bin koruyucu önlük de dahil olmak üzere 84 tonluk "hayat kurtarıcı" tıbbi teslimatın yapılamaması nedeniyle büyük kriz yaşıyor.


Hastane yöneticileri, "Eğer Türkiye'den yardım gelmezse koruyucu ekipmanlarımız bitmiş olacak" açıklamasında bulunuyor.


Tıbbi malzemelerin bitmesi nedeniyle doktorların virüse karşı savunmasız kalacağı ve hastaların yaşamını yitireceği uyarılarında bulunuluyor.


Yaşanan kriz İngiliz Daily Mail gazetesinde manşet oldu. Gazete, "Türkiye'den gelecek 400 bin koruyucu önlüğün 24 saat gecikmesi bütün sağlık hizmetlerini durdurabilir" ifadelerine yer verdi.

Geçen hafta Türkiye’den İngiltere’ye gönderilen sağlık ekipmanlarının dün ulaşması gereken bölümünün nakliyesinin ertelenmesi ülkede büyük kriz çıkardı.

Hastaneler Covid-19 hastalarına tedavinin bile durdurulabileceğini açıkladı. İngiliz bakanların sevkiyatla ilgili yaptıkları açıklamalar da tartışma yarattı.

Barınma Bakanı Robert Jenrick sevkiyatın geldiğini duyurdu ancak açıklamanın hemen ardından Eğitim Bakanı sevkiyatın ertelendiğini paylaştı.


İngiliz sağlık sistemini yürüten kuruluş olan İngiltere Ulusal Sağlık Hizmetleri (NHS) tedarikçileri CEO'su Chris Hopson tıbbi sevkıyatın başarılı bir şekilde yapılacağına dair güvensizlik yaşandığını açıkladı.

Hopson açıklamasında bakanları suçlayarak sağlık personelinin umudunu kırdıklarını ifade etti.


Hastane yöneticileri hükümeti suçlayarak, koruyucu önlükler biterse sağlık çalışanları kendi güvenlikleri nedeniyle koronavirüs hastalarını tedavi etmeyi reddedeceklerdir açıklamasında bulundu.

İngiltere'de yaşanan bu sağlık krizi virüse karşı cephede savaşan sağlıkçıların hükümetin ihanetine uğradığına dair eleştirilere neden olmuş durumda.


Sağlık Bakanı Matt Hancock geçtiğimiz cuma günü yaptığı açıklamada, koruyucu tıbbi önlüklerin günler içinde tükenebileceğini duyurmuş ve sağlık çalışanlarına bazı kişisel koruyucu ekipmanların yeniden kullanılmasını düşünmelerini bildiren yeni bir rehber yayınlamıştı.

İngiltere Ulusal Sağlık Servisi şefi hafta sonu boyunca mutlak bir krizi önlemek adına bütün umutlarını Türkiye'den gelecek 84 tonluk yardıma bağladıklarını açıklamıştı


Daily Mail gazetesinde, "Malzemeleri taşıyan uçağın dün sabah İngiltere'ye inmesi bekleniyordu ancak sevkıyat en az 24 saat ertelendi, bu da bazı hastanelerin bugün tamamen koruyucu ekipmanlarının tükenebileceği anlamına geliyor" ifadeleri kullanıldı.


Kültür Bakanı Oliver Dowden bugün yaptığı açıklamada, İngiliz hükümetinin Covid-19’la ön safta mücadele eden sağlık çalışanlarına gerekli malzemelerin sağlanacağını ve “İhtiyacımız olan ekipmanlar bugün içerisinde Türkiye’den yola çıkacak” açıklamasında bulundu.

ÇÖP POŞETİ GİYMEK ZORUNDA KALAN HEMŞİRELER COVİD-19 OLMUŞTU

ÇÖP POŞETİ GİYMEK ZORUNDA KALAN HEMŞİRELER COVİD-19 OLMUŞTU 

ingiltere'de sağlık skandalları da büyük tartışma yaratıyor. Salgınla mücadelede en ön sırada görev alan 3 hemşire teçhizat yetersizliği nedeniyle çöp poşeti giymek zorunda kalmışlardı.


Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Soğanın Hiç Bilmediğiniz Faydaları Sokak yasağı ne zaman bitecek! İşte cevabı Bir gecede uçukları iz kalmadan geçirten yöntem İçişleri Bakanlığı'ndan 65 yaş üstü için flaş karar: Dışarı çıkmaları sınırlandırıldı