Ana Sayfa
29 Mayıs 2020 ( 2341 izlenme )
Reklamlar

İkinci dalga fena vurdu önlemler artırıldı: Okullar tekrar kapatıldı

İkinci dalga fena vurdu önlemler artırıldı: Okullar tekrar kapatıldı


Düşen vaka sayının yeniden artış göstermesi üzerine Güney Kore'de okullar tekrar kapatıldı.

Son 50 gündeki en büyük vaka artışının yaşanması üzerine yeniden alarma geçen Güney Kore, dün hayata geçirdiği bazı sosyal mesafe kısıtlamalarına bugün bir yenisini daha ekledi. Sadece birkaç gün önce yeniden eğitime başlayan 200’den fazla okulun kapatılmasına karar verildi. Eğitim Bakanlığı, yeni vakaların görüldüğü başkent Seul'un batısındaki Bucheon'daki 251 okulun kapatıldığını, Seul’da bulunan 117 okulun da açılış tarihinin ertelendiğini duyurdu. Koreli yetkililer, iki gün önce 5 Nisan’dan bu yana en büyük vaka artışını kaydettiklerini açıklamış, son 24 saatte 79 yeni vaka görüldüğünü duyurmuştu.

Yeni vakaların önemli bölümü, nüfusun çoğunluğunun yaşadığı Seul’de tespit edilmiş, bunun üzerine yetkililer, 6 Mayıs’ta gevşetilen sosyal mesafe kurallarını tekrar yürürlüğe sokmuştu. Yeni vakalarının Bucheon'da, ülkenin en büyük eticaret şirketi Coupang'ın dağıtım merkeziyle bağlantılı olduğu düşünülüyor.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

İşte yeni dönemde oteller böyle olacak! İlk belge verildi Dr. Hakan Türkoğlu, İzmir'de koronavirüs nedeniyle hayatını kaybetti Çalışan herkesi ilgilendiriyor! 17 Temmuz'a kadar yasak Son dakika: Türk futbolu Corona virüsü salgınındaki ilk kaybını verdi