Sağlık
29 Mayıs 2020 ( 2334 izlenme )
Reklamlar

İkinci dalga fena vurdu önlemler artırıldı: Okullar tekrar kapatıldı

İkinci dalga fena vurdu önlemler artırıldı: Okullar tekrar kapatıldı


Düşen vaka sayının yeniden artış göstermesi üzerine Güney Kore'de okullar tekrar kapatıldı.

Son 50 gündeki en büyük vaka artışının yaşanması üzerine yeniden alarma geçen Güney Kore, dün hayata geçirdiği bazı sosyal mesafe kısıtlamalarına bugün bir yenisini daha ekledi. Sadece birkaç gün önce yeniden eğitime başlayan 200’den fazla okulun kapatılmasına karar verildi. Eğitim Bakanlığı, yeni vakaların görüldüğü başkent Seul'un batısındaki Bucheon'daki 251 okulun kapatıldığını, Seul’da bulunan 117 okulun da açılış tarihinin ertelendiğini duyurdu. Koreli yetkililer, iki gün önce 5 Nisan’dan bu yana en büyük vaka artışını kaydettiklerini açıklamış, son 24 saatte 79 yeni vaka görüldüğünü duyurmuştu.

Yeni vakaların önemli bölümü, nüfusun çoğunluğunun yaşadığı Seul’de tespit edilmiş, bunun üzerine yetkililer, 6 Mayıs’ta gevşetilen sosyal mesafe kurallarını tekrar yürürlüğe sokmuştu. Yeni vakalarının Bucheon'da, ülkenin en büyük e-ticaret şirketi Coupang'ın dağıtım merkeziyle bağlantılı olduğu düşünülüyor.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Koronavirüse yakalanan 5 yaşındaki çocuk yürek burktu! ‘Ölecek miyim anne?’ ÇİLEKTEN ÇIKAN BÖCEKLER DEHŞETE DÜŞÜRDÜ! Sağlık Bakanı Koca Açıkladı O Yaş Grubu.. Bilim Kurulu Üyesi, her gün dokunduğumuz iki nesneye karşı uyardı: Virüs bulaştırma potansiyeli yüksek