Anasayfa
18 Ocak 2021 ( 15 izlenme )
Reklamlar

Güvercinler yiyecek için buğday pazarına akın ediyor

Adıyaman'da binlerce güvercin, kar ve yağmur yağışı sonrasında tahıl tanelerinden yiyebilmek için buğday pazarına akın ediyor.

Yağmur ve kar yağışında yiyecek bulmakta güçlük çeken güvercinler, en kolay yiyecek buldukları Adıyaman Buğday pazarını mesken tutuyor.

Pazarın yanındaki boş arazide bulunan ve üzeri branda ile kapatılan buğday yığını üzerinde bekleyen kuşlar brandayı delerek buğday tanelerinden yemeye çalışıyor.

Açık olan iş yerlerinin tahıl ambarlarına kadar giren güvercinler, çoğu zaman dışarıda bulunan kırık buğdaylardan nasibini alıyor.

Buğday, arpa, nohut, mısır tanelerinden yiyen güvercinler sadece kışın değil, özellikle yazın hasat zamanında da Buğday Pazarı’ndan ayrılmıyor.

Buğday Pazarı esnafı Abuzer Güleç, yazın hasat zamanında güvercinlerin yoğun olduğunu ancak, kışın aç kaldıklarında buğday pazarına geldiklerini dile getirdi.

Buğday Pazarı esnafı Hüseyin Bulun ise aç kalan güvercinler için kırık buğdayları dışarı attıklarını belirterek, güvercinlerin pazarı mesken tuttuğunu ifade etti. (İHA)

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Mavi Patik Hikayesi 11 okul karantinada. Corona virüsünün yeni belirtisi ağzımızın içinde çıktı 45 gün önce aşı olan doktor coronadan hayatını kaybetti