Ana Sayfa
16 Temmuz 2019 ( 44 izlenme )
Reklamlar

Giresun’da büyük vicdansızlık!

GİRESUN’un Yağlıdere ilçesinde, Perşembe günü dere kenarında cep telefonu ile görüntülenen boz ayı, 2 gün sonra aynı yerde tüfekle vurulmuş olarak ölü bulundu.

İlçeye bağlı Üçtepe beldesi Merkez Mahallesi'nde, Perşembe günü dere kenarına inen boz ayı, vatandaşlar tarafından cep telefonu kamerası ile görüntülendi. Boz ayı bir süre suda kaldıktan sonra ormanlık alana giderek gözden kayboldu. Sosyal medyada paylaşılan ayının görüntüleri ilgi gördü.

Önceki gün, aynı ayının dere kenarında görüntülendiği yerde hareketsiz yattığını fark eden mahalle sakinleri, jandarma ile Doğa Koruma ve Milli Parklar Şube Müdürlüğü ekiplerine haber verdi. Ekipler, 5 yaşında olduğu tespit edilen boz ayının tüfekle vurularak öldürüldüğünü belirledi. Ayının 3 yerinde ise yırtıcı hayvan yarası tespit edildi.

Boz ayının öldürülmesi hayvanseverlerin tepkisine neden olurken, olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

Kaynak: Hürriyet

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Bağcılar'da karantina apartmanında 16 kişiden 10'unda Corona Virüs çıktı KEMİK ERIMESİNE KARŞI, DOĞAL BİR ÇÖZüM Eve alınan damacana ve pet şişeden corona virüs bulaşır mı? Bağışıklık sisteminde, Kefir mucizesi..!