Sağlık
04 Nisan 2020 ( 114 izlenme )
Reklamlar

‘Gelmeyin’ uyarılarına rağmen 25 günde 125 bin araç giriş yaptı

Son dakika haberlere göre, Muğla'nın dünyaca ünlü turistlik ilçesi Bodrum'un girişinde durdurulan araçlardaki sürücü ve yolcuların, corona virüs tedbirleri kapsamında ateşleri ölçüldü. Okulların tatil olmasından sonra ilçeye yaklaşık 100 bin tatilcinin yerleştiğini belirten Bodrum Belediye Başkanı CHP'li Ahmet Aras; "İlçede araçlarının plakasının 34 ya da 06 olduğunu görüyoruz. İstanbul'da 10 katlı apartmanda yaşamaktansa buradaki yazlığında rahat izole süresi geçirmek istiyorlar. Onlara da hak vermek istiyorum. Ancak İstanbul'dan buraya gelen bir kişi corona virüs yüzünden hayatını kaybetti. Temas olduğu kişiler olmuş olabilir. Bizim itirazımız bunlara. Salgın kontrol edilinceye kadar herkesin evinde kalmasını istiyorum" dedi. Öte yandan emniyet kaynakları Türkiye’de ilk corona virüs vakasının görüldüğü 10 Mart’tan beri, 25 günde, ilçeye 125 bin aracın giriş yaptığını açıkladıBoddrum'un tek girişi olan Torba'da trafik uygulama noktasında, corona virüs tedbirleri kapsamında önlemler artırıldı. Polis ekipleri, kontrol noktasında araçları durdurup, sürücüler ile yolcuları salgına karşı uyardı.


65 yaş ve üzerindekilerin seyahat izin belgeleri kontrol edildi. Valilik izniyle sefer yapılan şehirlerarası otobüslerde de denetim gerçekleştirildi.

Bodrum İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri, sürücü ve yolcuların ateşini ölçtü. Ateşi 37 derecenin üzerinde olanlar, tedbir amaçlı bölgedeki ambulansla sağlık görevlilerince kontrol için hastaneye sevk edildi.Yazlık evlerine gelenlerin adres ve telefon numaralarını alan ekipler, 14 gün dışarı çıkmamaları için uyarılarda bulundu. Kontroller nedeniyle karayolunda yaklaşık 4 kilometrelik araç kuyruğu oluştu.Bodrum Belediye Başkanı CHP'li Ahmet Aras, mart ayının ilk haftasında günlük 12 bin olan araç giriş sayısının, Bodrum'a gelmeyin çağrısından sonra 5 bine kadar düştüğünü söyledi.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Herkes aşı beklerken… Corona virüsüne karşı burun spreyi! İstanbul'da toplu taşımada "seyrek oturma" düzeni Sokağa Çıkma Yasağına Uymayan Yaşlılara Verilecek Ceza Belli Oldu Prof. Dr. Ercan: Marmara’da büyük deprem Tekirdağ’da olacak