Sağlık
04 Nisan 2020 ( 85 izlenme )
Reklamlar

Esnek Çalışma Hakkı Tanınan ve Mesai Saatlerinde Evde Olmayan Memurlara 3 Bin 150 TL Para Cezası Kesilecek

Corona virüsü salgını nedeniyle bazı memurlara esnek çalışma hakkı tanındı. Ancak Gaziantep Valisi tarafından o memurlar için emsal niteliğindeki karar duyuruldu. Karara göre esnek çalışmada evde olmayan memur 3 bin 150 TL ceza ödeyecek.
Türkiye’de bir çok kurum ve özel işletme corona virüsü salgını nedeniyle kapatılırken, evden çalışmalarına devam eden çok sayıda vatandaş bulunuyor. Covid-19 sürecinde bazı memurlara esnek çalışma hakkı tanındı. Görevlerine evden devam edecek olan memurlar hakkında Gaziantep Valisi Davut Gül emsal niteliğinde bir kararı açıkladı. Alınan karar göre, esnek çalışmada evde bulunmayan personel 3 bin 150 TL para ödeyecek.

Evde bulunmaları zorunlu


 
Gül twitter üzerinden yaptığı açıklamada, “Gaziantep’te esnek yada evde çalışmaya geçen kamu personellerinin mesai saatleri içerisinde iş yerinde/ evde bulunmaları zorunlu olup dışarda olduğu tespit edilenlere 3150 TL para cezası ve disiplin işlemi uygulanacaktır…” ifadelerini kullandı.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Vücudunuzda 24 saat boyunca neler olduğunu biliyor muydunuz ? İçişleri Bakanlığı duyurdu: 31 ilde 2 gün sokağa çıkma yasağı Bakan duyurdu! 2020 yılında tatil kuralları belirlendi Mucize..3 yaşındaki Elif 65 saat sonra enkazdan sağ çıkarıldı.. Hastaneden ilk görüntü