Ana Sayfa
02 Nisan 2020 ( 1965 izlenme )
Reklamlar

En yetkili isim corona virüs için 'birkaç gün içinde olacak' diyerek şoke eden açıklamada bulundu

Gelen son dakika haberine göre; corona virüs salgını (covid19) için en yetkili isimden kan donduran açıklama geldi. Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) Genel Direktörü Tedros Adhanom Ghebreyesus, 'Gelecek birkaç gün içinde 1 milyon vaka sayısına ve 50 bin ölü sayısına ulaşacağız. Hastalığın hızlı artışından ve küresel olarak yayılmasından derin endişe duyuyorum' dedi. İşte tüm detaylar.


Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) Genel Direktörü Tedros Adhanom Ghebreyesus, dünyanın ilk kez yeni tip koronavirüs (Kovid19) pandemisiyle karşı karşıya olduğunu ve virüse ilişkin pek çok bilinmezlik bulunduğunu vurgulayarak, "Hastalığın hızlı artışından ve küresel olarak yayılmasından derin endişe duyuyorum." dedi.


DSÖ'nün İsviçre'nin Cenevre kentindeki merkezinde video konferans yoluyla düzenlenen basın toplantısında konuşan Ghebreyesus, karamsar bir tablo çizdi.Ghebreyesus,, "Gelecek birkaç gün içinde 1 milyon vaka sayısına ve 50 bin ölü sayısına ulaşacağız" dedi

Kovid19'un Çin'de ortaya çıkmasından bu güne dek yaklaşık 4 ay geçtiğini belirten Ghebreyesus, "Dünya daha önce böyle bir pandemiyle karşılaşmadı. Meçhul ve tehlikeli bir virüs. Hastalığın hızlı artışından ve küresel olarak yayılmasından derin endişe duyuyorum." diye konuştu.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

15 ilde uygulanan seyahat yasağı kalkıyor! Tarih belli oldu AVM'ler yeni düzenlemeler ile açılacak! Tıp dünyası endişeli: ‘Böyle giderse memlekette cerrah kalmaz Coronafest… Pes dedirten görüntüler