Anasayfa
11 Aralık 2020 ( 435 izlenme )
Reklamlar

Emniyet'ten çok önemli 'WhatsApp' uyarısı!

Emniyet Genel Müdürlüğünün eğitim ve farkındalık programı

SİBERAY'dan, "WhatsApp yoluyla doğrulama" yöntemiyle yapılan sosyal medya dolandırıcılığına karşı vatandaşları uyardı. Öte yandan Emniyet Genel Müdürlüğü, Kocaeli'de WhatsApp uygulaması üzerinden " 1" ile başlayan yabancı numarayla kendisini Instagram destek ekibi olarak tanıtarak vatandaşların kişisel verilerini ele geçirmeye çalışan şüphelinin yakalandığını bildirdi.

Son dakika... Emniyet'ten çok önemli 'WhatsApp' uyarısı!

Siber Suçlarla Mücadele Daire Başkanlığının internet kullanan vatandaşları bilgilendirmek ve internetin zararlarından korumak amacıyla oluşturduğu eğitim ve farkındalık programı SİBERAY'ın sosyal medya hesabından örnek dolandırıcılık yazışmasına ait bir fotoğraf paylaşılarak yapılan uyarıda, şunlar kaydedildi:

"Hiçbir sosyal medya platformu, sizden WhatsApp yoluyla doğrulama istemez. Görselde de göründüğü gibi, sosyal medya dolandırıcılarına itibar etmeyiniz."

Son dakika... Emniyetten çok önemli WhatsApp uyarısı


KOCAELİ'DE "WHATSAPP YOLUYLA DOĞRULAMA" DOLANDIRICILIĞI YAPAN ŞÜPHELİ YAKALANDI

Emniyet Genel Müdürlüğü, Kocaeli'de WhatsApp uygulaması üzerinden " 1" ile başlayan yabancı numarayla kendisini Instagram destek ekibi olarak tanıtarak vatandaşların kişisel verilerini ele geçirmeye çalışan şüphelinin yakalandığını bildirdi.

Genel Müdürlükten yapılan açıklamaya göre, Siber Suçlarla Mücadele Daire Başkanlığı ve İl Siber Suçlarla Mücadele Şube müdürlüklerince internet ortamında 7/24 esasına göre sanal devriye faaliyetleri yürütülüyor.

Son dönemde vatandaşlara WhatsApp uygulaması üzerinden " 1" ile başlayan yabancı numarayla kendisini Instagram destek ekibi olarak tanıtıp doğrulama kodu isteyen dolandırıcılık şüphelisi tespit edildi.


Kocaeli Emniyet Müdürlüğü Siber Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, şüpheli A.S'yi düzenlenen operasyonla gözaltına aldı.

Açıklamada, Türk Polis Teşkilatının suç ve suçlularla mücadeleyi her alanda sürdürdüğü gibi sanal ortamda da sürdürmeye devam edeceği kaydedildi.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Koronavirüs (Kovid-19) bulaşıcılığını engelleyen ilaç bulundu! Yayılımını 24 saat için durduruyor Güney Kore'de büyük şok! Grip aşısı yapılan 13 kişi hayatını kaybetti. Yaprak Döner Hikayesi Resmi Gazete'de yayımlandı! Kredi kartları ve banka kartlarında değişiklik