Sağlık
05 Haziran 2020 ( 810 izlenme )
Reklamlar

Ehliyetlerle ilgili önemli karar! Resmi Gazete'de yayımlandı

Son dakika... Ehliyetlerle ilgili önemli karar! Resmi Gazete'de yayımlandı


Yurt dışında yaşayan Türk ve yabancı kişilerin Türkiye'de yabancı ülke sürücü belgeleriyle araç kullanmalarına ilişkin düzenleme yapıldı.

Ehliyeti olan herkesi ilgilendiren karar Resmi Gazete'de yayımlandı. Yurt dışında yaşayan ve yabancı sürücü belgesine sahip olan kişilerin Türkiye'de araç kullanma şartları değişti. 

Buna göre Türk vatandaşı olup yabancı ülke ehliyete sahip olanlar Türkiye'ye girdikleri andan itibaren 2 yıl araç kullanabilecekler. 6 aydan fazla Türkiye'de bulunanlar ise araç kullanırken dış temsilcilikler ya da noter tarafından onaylanmış Türkçe tercümeli sürücü belgesini yanında bulunduracak. İki yılın bitmesi ile birlikte araç kullanmaya devam etmek için Türk ehliyeti ile ehliyetini değiştirmesi gerekecek.

Yabancı ülke vatandaşları ise mevcut ehliyetleri ile Türkiye'ye giriş yaptıktan sonra sadece 6 ay araç kullanabilecek. 6 ayın sonunda yabancı sürücü belgelerini Türkiye'nin sürücü belgesi ile değiştirmek zorunda kalacaklar.

Resmi Gazete'de yayımlanan karar şöyle:

Son dakika... Ehliyetlerle ilgili önemli karar Resmi Gazetede yayımlandı

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Temizlikte Asla Sirke Kullanmamanız Gereken 6 Yer Bilim Kurulu Üyesi Uzun Süre Evde Kalmaya Hazır Olun Koronavirüs aşısı başarılı oldu! Dünyayı umutlandıran gelişme... Hiçbir Şey Harcamadan 3 Dakikada Dişlerinizdeki Tartarı Ortadan Kaldırın