Sağlık
23 Mart 2020 ( 692 izlenme )
Reklamlar

Dünya Sağlık Örgütünden ''Orta Yaşlılar'' İçin Kritik Açıklama..

Dünya Sağlık Örgütünden ''Orta Yaşlılar'' İçin Kritik Açıklama..Corona v-irüsü ile mücadele devam ederken Birleşmiş Milletler bünyesindeki Dünya Sağlık Örgütü'nden f-laş bir açıklama geldi... Dünya Sağlık Örgütü'nün üst düzey ismi Mike Ryan konuyla ilgili detayları paylaştı. Ryan, "Bu hastalık sadece yaşlıları ilgilendirmiyor. Orta yaşlılara da c-iddi za-rar veriyor" dedi. Ryan, corona v-irüsü aşısının kullanımına başlanmasının da en az 1 yılı olduğu dile getirdi.

Çin'in Wuhan kentinde Aralık ayında başladıktan sonra dünya çapında 13.071 kişinin o-lmesine sebep olan corona v-irüsü ile ilgili sert önlemler alınmaya devam ediyor… Ülkeler peş peşe sınırlarını kapatarak sokağa çıkma y-asağı ilan ederken, Birleşmiş Milletler'e bağlı olarak çalışan Dünya Sağlık Örgütü'nün üst düzey yetkilisi Mike Ryan, BBC'de açıklamalarda bulundu.

BBC'nin Andrew Marr Show isimli programına katılan Ryan, "Şu an gerçekten odaklanmamız gereken şey hasta olanları bulmak, virüsü taşıyanları bulmak ve onları izole etmek. Onları bularak, tecrit altına almalıyız" dedi. AŞI İÇİN NET TARİH YOK Dünya Sağlık Örgütü'nün üst düzey yetkilisi, son günlerde corona virüsünün sadece yaşlıları etkilediğine dair düşüncenin de yanlış olduğunu söyledi. Ryan, "Covid-19 sadece yaşlıları ilgilendiren bir hastalık değil, aynı zamanda orta yaşlıları da önemli derecede etkiliyor" açıklamasını yaptı. Ryan, "Sokağa çıkma yasağı konusundaki tehlike şu, eğer güçlü kamu sağlığı önlemleri alınmazsa, bu yasaklar ve sokağa çıkmama uyarıları kaldırıldığında hastalık sayısı tekrar artar" ifadesini kullandı. Doktor Öz'den çok konuşulacak karantina tavsiyesi: Bol bol seks yapın Doktor Öz'den çok konuşulacak karantina tavsiyesi: Bol bol s-e-ks yapın Ryan, corona v-irüsüne karşı bir aşının hazırlanması için "en azından bir yıla" ihtiyaçları olduğunu söylerken, "Ama bu aşı gelecekte geliştirilecektir" if-adesini kullandı.

Corona v-irüsünün en çok etkilediği ülkelerden biri olan İspanya'nın başkenti Madrid'deki bir kongre merkezine geçici hastane kuruldu. Ryan, aşı geliştirilmesi konusunda iyi adımlar atıldığını da söylerken, ilaç geliştirilmesi konusunda bazı çalışmaların devam ettiğini dile getirdi.Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Kimse Okumadan Geçmesin Evine temizlik için çağırdığı kadına kâbusu yaşattı! Corona Aşısının Denendiği İlk Kişi Konuştu: Aşı Yapıldıktan Sonra Ne Oldu? Süleyman Soylu'ya istifa çagrısı