Sağlık
31 Mayıs 2020 ( 171 izlenme )
Reklamlar

Çin'den corona virüs aşısı açıklaması geldi! Aşı yüzde 99 etkili olacak

Corona virüs salgınının ortaya çıktığı 'den aşı ile ilgili son dakika haberi geldi. Dünyaya etkisini sürdüren  aşı ve tedavi çalışmaları tüm hızıyla sürüyor. Edinilen son dakika habere göre; Çinli bilim adamları yüzde 99 başarı oranına sahip bir aşı geliştirdi. Aşının şu an klinik denemelerde ikinci aşamada olduğu bildirilirken binden fazla kişinin gönüllü olarak klinik deneylerde yer aldığını dile getirildi. Peki corona virüsü aşısı bulundu mu? İşte tüm bilgiler…


Son Dakika Haber | Çin'den corona virüs aşısı açıklaması geldi! Aşı yüzde 99 etkili olacak...

Dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgınının başladığı 'de n son dakika haberi geldi.Sinovac şirketinin ve Çinli bilim insanlarının, yüzde 99 başarı oranına sahip olması beklenen koronavirüs (Covid-19) aşısı geliştirdikleri bildirildi. Aşının şu anda klinik denemelerde ikinci aşamada olduğu ifade edildi.

Çin merkezli Sinovac şirketi ve Çinli bilim insanlarının yüzde 99 oranında başarı olması beklenen koronavirüs aşısı geliştirdikleri duyuruldu. İngiliz medyası, aşının şu anda klinik deneylerde ikinci aşamada olduğu ve binden fazla kişinin gönüllü olarak klinik deneylerde yer aldığını bildirdi. Sinonav'ta çalışan bilim insanı Luo Baishan'ın, aşının yüzde 99 oranında başarı olacağından emin olduklarını söylediği aktarıldı.

Son Dakika Haber | Çin'den corona virüs aşısı açıklaması geldi! Aşı yüzde 99 etkili olacak...

AŞININ ADI 'CORONAVAC'

İngiliz medyasındaki habere göre, aşının adı 'CoronaVac' olarak belirlendi. Maymunlarda denenen aşının, maymunları koronavirüsten koruduğu öne sürüldü. Sinovac'ten yapılan açıklamada, "Sinovac Biyotek'te çalışan bilim insanları, toplamda 8 maymuna 2 farklı koronavirüs aşısı verdi. Yaklaşık 3 hafta sonra, maymunlar, koronavirüse neden olan SARS-CoV-2 virüsüne maruz bırakıldı. Maymunlardan hiçbiri enfeksiyon göstermedi" ifadeleri kullanıldı.

'HALA İNSANLAR ÜZERİNDE DENENMESİ GEREKİYOR'

Sinavoc'ten yapılan açıklamada, maymunlarda elde edilen başarının ardından insanlarda da aşının denenmesi gerektiği ve 3 aşamalı olacağı aktarıldı. Ancak Sinovac, henüz bahsi geçen aşı hakkında tartışmak için çok erken olduğunu, bazı Avrupa ülkeleri ile temas halinde olduklarını bildirdi.


Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Pazartesi iş yerine döneceklere ortak alan kullanımı uyarısı! Seda Sayan'dan estetik operasyonu sonrası ilk paylaşım geldi! Ayaktaki Sinir Bozucu Nasırlardan Kurtulmanın En İyi Yolu Sağlık Bakanı Koca'dan Aşı İle İlgili Güzel Haber. 2 Profesörümüz Virüsün İzole Edilmesini Başardı