Sağlık
03 Aralık 2018 ( 1280 izlenme )
Reklamlar

Bu Doğal Çayı İçerek Akciğerlerinizi İyileştirin: Öksürük, Astım, Bronşit, Romatizma, Enfeksiyonlar

Bu Doğal Çayı İçerek Akciğerlerinizi İyileştirin: Öksürük, Astım, Bronşit, Romatizma, Enfeksiyonlar

Sadece 3 malzeme ile kolayca yapabileceğiniz bu çayın çok faydasını göreceksiniz. Bu çayını içmeyi bir tarafa bırakın, demlenirken çayının buharını bile solumak şifa kaynağı…

Bu çayı içmeye başladığınızda rahatladığınızı göreceksiniz. Akciğerleriniz hafifleyecek, kendinizi daha iyi hissedeceksiniz.

Çünkü, bu çayın içinde antik çağlardan bu yana kullanılan, bir çok derde deva olan bir bitki var. “Kekik.”

Peki kekiğin faydaları nelerdir?

Kekik, akciğer sağlığı için en şifalı bitkilerin başında gelir. Solunum yolunu rahatlatır.Öksürüğü keser.Balgam söktürür.Antiseptiktir.Çayını içmeyi bir tarafa bırakın, demlenirken çayının buharını bile solumak yeter.

Kekiğin yanında, yine yüzyıllardır tıbbın vazgeçilmez bitkisi “Isırgan Otu” bu çayın yapımında kullanılıyor. Isırgan otunun bilinen en önemli faydası kan dolaşımını hızlandırıp, akciğerleri temizlemesidir.
Peki, akciğerleri temizleyen, öksürüğe, bronşite, astıma iyi gelen bu çay nasıl yapılıyor? Gelelim tarifine…

Malzemeler :1 yemek kaşığı kekik (30 g) 1 yemek kaşığı kurutulmuş ısırgan otu (30 g) 1 bardak su 1 yemek kaşığı bal

Yapılışı :Öncelikle 1 bardak suyu bir cezvenin içine koyun. Kaynatın.Su kaynadığında ocağı kapatın ve 1 yemek kaşığı kekik ile kurutulmuş ısırganotunu koyun. 15-20 dakika boyunca demleyin.Ardından 1 yemek kaşığı bal ekleyin ve güzelce karıştırın ve yavaş yavaş için.Yavaş yavaş içmemizin sebebi içerken çayın buharını da solumamız gerektiğindendir. Bu çay aynı zamanda sakinleştirici ve dinlendiricidir. Günde 2 bardak içebilirsiniz.
Bu basit ve kolay yöntemden daha fazla kişinin faydalanması için, beğenip, paylaşmayı unutmayın lütfen…

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Bu Süt Maskesi Tüm Hasarlı Hücreleri Onarıyor İstenmeyen Tüyleri Yok Ediyor Süt Gibi Beyaz Ve Zarif Cildiniz Olacak CEVİZ YAPRAĞININ İNANILMAZ FAYDALARI Orkideniz Çiçek Açmıyor ve Soluyor mu? – Bu Yöntemi Deneyerek İki Haftada Orkidenizin Çiçek Açmasını Sağlayın Sırtınız ve Beliniz Ağrıyor Ve Siz Bunu Fıtık Sanıyorsunuz Ama Yanılıyorsunuz !