Sağlık
25 Mayıs 2020 ( 1980 izlenme )
Reklamlar

Bilim Kurulu Üyesi Alpay Azap'tan ikinci dalga açıklaması!

Son dakika haberine göre; Corona virüs Bilim Kurulu Üyesi Alpay Azap, katıldığı bir televizyon kanalında soruları yanıtladı. Azap, corona virüste

 ikinci dalga ihtimaline değindi, yaz aylarında böyle bir ihtimali öngörmediklerini söyledi. Azap, corona virüsün gribe çok benzediğine

dikkat çekti, "Yaz aylarında beklemiyoruz ama sonbahar, kışta 2020 yılının sonlarına doğru bir ikinci dalga olma olasılığı var gerçekten." dedi.

Son dakika I Bilim Kurulu Üyesi Alpay Azap'tan ikinci dalga açıklaması!

Corona virüs Bilim Kurulu Üyesi Alpay Azap sonbaharda corona virüste ikinci dalga yaşanabileceğini söyledi. Azap, virüsün grip ile çok benzeştiğine dikkat çekti, "Yaz aylarında beklemiyoruz ama sonbahar, kışta 2020 yılının sonlarına doğru bir ikinci dalga olma olasılığı var gerçekten." diye konuştu.

BİLİM KURULU ÜYESİ AZAP: SONBAHARDA İKİNCİ DALGA GERÇEKTEN OLABİLİR

Haber Global canlı yayınında konuşan Azap şu açıklamalarda bulundu:

* Yaz aylarında beklemiyoruz ama sonbahar, kışta 2020 yılının sonlarına doğru bir ikinci dalga olma olasılığı var gerçekten.

* Bunun sebebi de işte havaların soğumasıyla birlikte bu solunum virüsleri tıpkı grip, nezle yapan virüsler gibi, kapalı ortamları severler, iyi havalandırılamayan ortamları severler. Soğuk havayı severler ve ultraviyole ışınlarından da hiç hoşlanmazlar.

* Dolayısıyla havaların soğumasıyla tam da onların seveceği, daha kolay bulaşabileceği, insanlar arasında daha kolay dolaşabilecekleri bir ortam oluşmuş oluyor.

* Grip nasıl ki kasım, aralık aylarında artış gösterir, ocak şubat gibi çok grip vakası görürüz, sonra havaların ısınmasıyla birlikte grip vakaları azalır, yazın tek tük grip vakasıyla karşılaşırız, bu virüs de aynen onun gibi.

* Zaten çok benziyor pek çok özelliği grip virüsünü andırıyor.

* Bu nedenle bu virüste de biz, sonbahar kış aylarında bir ikinci artış bekliyoruz. Ama yaz aylarında ciddi bir artış olması, ikinci dalga olmasını beklemiyoruz

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Yine pazar yine corona virüs! Kabus geri döndü, ikinci dalga patladı İçişleri Bakanlığı'ndan 65 yaş üstü için flaş karar: Dışarı çıkmaları sınırlandırıldı Aman Dikkat! Çin’den İthal Edilen Siyah Ay Çekirdeğinde ”Corona” Virüs Alarm Corona virüsten korunmak için bunu yapınca hayatını kaybetti