Sağlık
17 Mayıs 2020 ( 212 izlenme )
Reklamlar

Başbakan Ardern, gittiği kafeye sosyal mesafe tedbirleri nedeniyle alınmadı

Başkent Wellington'daki bir kafeden geri çevrilen Yeni Zelanda lideri,

içeri girmek için yarım saat bekledi. Olayı gören bir görgü tanığı,

Twitter'dan "Aman tanrım az önce Jacinda Ardern Olive Kafe'ye girmeye

çalıştı ama kafe dolu olduğu için içeri almadılar" mesajını paylaştı.

Başbakan Ardern, gittiği kafeye sosyal mesafe tedbirleri nedeniyle alınmadı


Yeni Zelanda'da Başbakan Jacinda Ardern, Cumartesi günü yemek için gittiği kafeye sosyal mesafe kuralları gereği kapasitenin dolu olması nedeniyle alınmadı.

Haftalarca süren sokağa çıkma kısıtlamalarının ardından salgının yayılma hızı azaltılmış ve Başbakan Ardern Yeni Zelanda'nın corona virüsü yendiğini ilan ederek kademeli normalleşme planını devreye sokmaya başlamıştı.

Cumartesi günü başkenti Wellington'daki kafeye giden Başbakan Ardern'in kapıdan çevrilişini gören bir kişi, Twitter mesajında "Aman tanrım az önce Jacinda Ardern Olive Kafe'ye girmeye çalıştı ama kafe dolu olduğu için içeri almadılar" yazdı.

Yeni Zelanda'da kafeler ve restoranlar açılmış durumda. Ancak işletmelerden müşteriler arasında en az bir metrelik mesafenin korunması isteniyor ve işletme sandalye kapasitelerinin de bu kurala göre ayarlanması şartı aranıyor.

Ardern'in yaklaşık yarım saat bekledikten sonra kafeye girebildiği ifade edildi.

Ardern'in nişanlısı Clarke Gayford, Twitter'dan paylaştığı mesajda suçun kendisinde olduğunu söyledi ve önceden rezervasyon yaptıramadığını belirterek "Kafe işletmecisinin bir yer boşalır boşalmaz peşimizden koşup bizi davet etmesi çok inceydi. Servis de mükemmeldi" dedi.Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Market Poşetlerinde Korona Virüsü Tehlikesi. Cumhurbaşkanı Erdoğan: Bu hafta sonu da sokağa çıkmak yasak Bağcılar'da karantina apartmanında 16 kişiden 10'unda Corona Virüs çıktı Son dakika: Bilim Kurulu Üyesi Tevfik Özlü'den çok önemli uyarı: Normale dönmüş gibi davranırsak, 10 gün sonra yükselişi görürüz