Sağlık
22 Mart 2020 ( 246 izlenme )
Reklamlar

Bankalara corona virüs önlemi! Mesai saati değişti

Son dakika haberine göre, İş Bankası, koronavirüs tedbirleri kapsamında şubelerindeki gişelerden yarından itibaren saat 12.00-17.00 arasında hizmet verileceğini duyurdu.

Türkiye İş Bankası, yeni tip koronavirüs (Kovid-19)  tedbirleri kapsamında şubelerindeki gişelerden yarından itibaren saat 12.00-17.00  arasında hizmet verileceğini duyurdu.

İş Bankası'ndan yapılan açıklamaya göre banka, koronavirüs salgınına  karşı aldığı tedbirler kapsamında şubelerdeki gişe hizmet saatlerinde değişikliğe  gitti.    Banka şubelerindeki gişelerden yarından itibaren saat 12.00-17.00  arasında hizmet verilecek. İş Bankası müşterileri işlemlerini İşCep, Maximum Mobil ve İnternet  Şubesi gibi şube dışı kanallardan evden çıkmadan günün her saati  gerçekleştirebiliyor.   

TÜRKİYE BANKALAR BİRLİĞİ'NDEN TAVSİYE GELMİŞTİ

Türkiye Bankalar Birliği (TBB), tüm bankaların mesai saatlerine yönelik tavsiye kararı aldı. TBB'den bankalara gönderilen tavsiye kararında yeni mesai saati 12.00 ile 17.00 arası olarak belirlendi.

TBB'nden bankalara gönderilen tavsiye kararında yeni mesai saati 12.00 ile 17.00 arası olarak belirlendi.

Bankalar Birliği'nin açıklaması şöyle:

Toplum sağlığının korunmasi icin Hükümetin, TC Sağlık Bakanlığı’nın ve Dünya Sağlık Örgütü’nün talimatları ve açıklamaları çerçevesinde, müşterilerin bankacılık işlemlerini sağlıklı olarak ve aksamadan sürdürebilmelerini teminen gerekli önlemler uygulanmaktadır.

Bu çerçevede, Türkiye Bankalar Birliği Yönetim Kurulu tarafından, takdiri üyelere ait olmak üzere, tavsiye niteliğindeki aşağıdaki kararlar alınmıştır:

Müşterilere doğrudan hizmet veren şubeler ve hizmet birimlerinin çalışma saatleri ile müşteri kabul saatleri 12:00-17:00 olarak belirlenmiştir.

İsteyen bankalar, çalışma ve müşteri kabul saatlerini esnek olarak belirleyebilecektir, bankalar, şubelerin ve hizmet birimlerinin çalışma ve müşteri kabul saatleri hakkında müşterini bilgilendireceklerdir, şube ve hizmet birimlerinde yakın temasın ve kalabalık ortamın oluşmasının önlenmesine yönelik gerekli tebdirler alınabilecektir, yüksek rikli ve kalabalık alanlardaki şubeler hizmet dışı tutulabilecektir, bankacılık hizmetlerinin dijital ortamlardan yapılması hususunda alternatif hizmet kanallarından kesintisiz hizmet verilmeye devam edilecektir.

Müşterilerimizin bankaların açıklamalarını takip etmeleri, işlemlerinde dijital kanalları kullanmaları salgınla mücadeleye çok önemli destek olacaktır.

Kamuoyunun, toplum sağlığının korunması ve sürdürülmesi açısından zorunlu görülen bu önlemleri ve uygulamaları anlayışla karşılayacağına, bu sayede salgının yayılmasının önlenmesine birlikte katkı sağlayacağımıza inanıyoruz.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Corona tedavisi gören kaynanasını hastanede yastıkla boğmaya çalıştı Koronavirüsün korkutan kalıcı etkisi! Felç riski... Bayram sonrası nerelere açılma izni verilecek? Yeni serbestlik kararları geliyor Pazartesi iş yerine döneceklere ortak alan kullanımı uyarısı!