Anasayfa
21 Kasım 2020 ( 701 izlenme )
Reklamlar

7 İLİMİZ İÇİN KAR YAĞIŞI A'LARMI VERİLDİ

Yazdan kalma günlerin yaşandığı Türkiye az önce Meteorolojinin vermiş olduğu son dakika haberiyle soğuk duş etkisi yaşadı. Türkiye soğuk ve yağışlı bir havanın etkisine giriyor. Birçok ilimizde kara kış kapıya dayandı. Meteoroloji çok sayıda ilimiz için a-cil durum uyarısı yaptı.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü yeni hava durumu raporunu yayınladı. 7 ilde karla karışık yağmur ve kar yağışı bekleniyor. Sıcaklık ise mevsim normallerinin altına düşüyor. İşte yurt genelinde beklenen son durum…

Meteoroloji’den son hava durumu tahminleri geldi. Ve sonunda kar yağışı uyarısı yapıldı. Tüm Türkiye’de uzun süreden beri mevsim normallerinin üstünde hava sıcaklığı etkili oluyordu. 7 ilde kar yağışı bekleniyor. Meteoroloji 12. Bölge Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre, bölge genelinde havanın parçalı ve çok bulutlu olması bekleniyor.

Erzurum, Erzincan, Tunceli, Kars, Iğdır, Ağrı ve Ardahan’da aralıklı sağanağın beraberinde yüksek kesimlerde karla karışık yağmur ve kar yağışının etkisini göstereceği açıklandı.

Sıcaklığın mevsim normallerinin 2 ila 3 derece altında seyredeceği bölgede rüzgarın kuzeyden hafif, aralıklı orta kuvvette esmesi bekleniyor. Bölgede gece en düşük hava sıcaklığı Erzurum’da 5, Kars ve Ardahan’da 6, Ağrı’da 7, Erzincan’da 8, Tunceli’de 10 ve Iğdır’da 11 derece olarak ölçüldü.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Herkes onlardan gelecek sesi bekliyor... Davlumbaz Filtresini Pırıl Pırıl Yapıyor Üçüncü dalga gençleri vuracak Enkaz altından birbirlerine sarılmış halde çıkarıldılar