Anasayfa
10 Aralık 2020 ( 579 izlenme )
Reklamlar

113 kişiye yapılan Çin aşısında 3 yan etki tespit edildi!

113 kişiye yapılan Çin aşısında 3 yan etki tespit edildi! Türkiye'nin Mart ayından beri mücadele içerisinde olduğu koronavirüs salgınından kurtulmak için gözler aşıya çevrilmiş durumda. Çin'den ülkemize getirilen koronavirüs aşısı 113 kişiye yapıldı. İlk yan etkiler ortaya çıktı.Çin koronavirüs aşısı Kayseri Şehir Hastanesi'nde 113 kişiye uygulandı. Yapılan koronavirüs aşısına ilişkin önemli açıklama kaydeden Dr. Ayşin Kılıç Toker, enjeksiyon yerinde küçük kızarlık ve ağrı olabileceğini belirterek, yan etkiler hakkında bilgi verdi.


BİRKAÇ KİŞİDE GİRİP GİBİ YAKINMALAR OLDU Dr. Toker hastanede 113 kişiye koronavirüs aşısının yapıldığını, henüz büyük bir yan etki ile karşılaşılmadığını belirterek, karşılaşılan yan etkileri şu şekilde ifade etti: "Aşı şu an tek silahımız. Çünkü tedavilerde sıkıntı yaşıyoruz. Yaklaşık 113 kişiye aşımızı uyguladık. Bunların yarıya kadarına da ikinci dozu uyguladık. Şu ana kadar büyük bir yan etkiyle karşılaşmadık. Enjeksiyon yerinde küçük kızarıklık ve ağrı olabiliyor. Birkaç kişide grip gibi yakınmalar oldu; ama onun dışında ciddi bir yan etki ile karşılaşmadık"KENDİME, EŞİME VE AİLEME BU AŞIYI YAPTIRMAYI DÜŞÜNÜYORUM Klinik Mikrobiyoloji Uzmanı Dr. Ayşin Kılıç Toker, yaptığı açıklamasında şu ifadeyi kaydetti: "Gönüllü bulmakta sıkıntı yaşamıyoruz. Hatta gönüllü taleplerine yetişmekte sıkıntı yaşıyoruz. Şu an 113 hastamız var; ama diğer yandan yüz küsur gönüllümüz mevcut. Onların da randevularını planladık. Hekimler olarak pandeminin en başından beri en yoğun şekilde hastaların içerisindeyiz. Çok kötü ve ağır seyreden hastalar da oldu. Ben kendime, eşime ve aileme de bu aşıyı yaptırmayı düşünüyorum" cin-asisi-kayseri-de-113-kisiye-yapildi-buyuk-13790350-4442-osd.jpg "ÇİN AŞISINDA KARAR KALINMASI BENCE İYİ OLDU" Gönüllü olarak aşı yaptıran Alper Azakoğlu süreci başından beri takip ettiğini, devletin ve hükümetin aldığı kararlara güvendiğini ifade ederek, "Öncelikle devletin ve hükümetin aldığı kararlara güveniyorum. Süreci en başından beri takip ediyorum. İngilizce öğretmeni olmam nedeniyle yurt dışı kaynakları da takip ediyorum. O yüzden Çin aşısında karar kalınması bence iyi oldu. Dün sonuçlar açıklandı. Yüzde 97 başarı oranı ortaya çıktı. Zaten aşı olmak niyetinde idim. Şehir Hastanesi böyle bir imkan sununca testlerimi yaptırdım ve yarın sonuçlarıma göre aşımı yaptıracağım" dedi.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Hafta içi de sokağa çıkma yasağı mı geliyor. Bilim Kurulu Üyesi adeta ağzından kaçırdı Aşı Olanlara Kötü Haber.. Ege depremle sarsıldı! Az Önce Oldu! Aydın'da Korkutan Deprem!