Sağlık
21 Kasım 2018 ( 1092 izlenme )
Reklamlar

1 numaradaki gibi vücudunuzun üst kısmından kilo alıyorsanız sebebi buymuş


Fazla kilolar genellikle hareketsiz yaşam tarzı ve yüksek kalorili beslenme alışkanlığından kaynaklanıyor gibi görünse de bunlara ek olarak önemsenmeyen farklı sebepler de kilo alımına neden olmaktadır. Kilo alımının en önemli sebeplerinden biri hormonal rahatsızlıklardır. Bunların başında hipotiroidi; yani tiroid bezinin az çalışması gelmektedir. Menopoz, andropoz gibi hormon yetersizlikleri, insülin fazlalığı ve kortizol fazlalığı da kilo alımına sebep olabilmektedir. Kilo aldıkça bir başka hormon olan insülin giderek artmaktadır. İnsülin direnci adı verilen tablo ortaya çıkmakta ve bunu takiben daha fazla yemek yeme dürtüsü ile kilo alma kısır döngüsü oluşmaktadır.

1 numaradaki gibi vücudunuzun üst kısmından kilo alıyorsanız sebebi buymuş

Uzmanlara göre resimde görüldüğü üzere 1 numarada ki gibi vücudunuzun üst kısmından kilo alıyorsanız bunun sebebi fazla yemeniz. Sağlıklı beslenmeye çalışarak kilo verebilirsiniz. 2 numaralıresimdeki gibi sadece göbeğiniz varsa kilo almanızın nedeni tamamen sinirsel. Stres sebebiyle şişkinlik ve hazımsızlık çektiğiniz için göbeğiniz daha şişkin de görünebilir. 3 numaralı resimde ki basen bölgesinden kilo alanların sorunu fazla gluten tüketimi olabilir. Glutensiz gıdalar tercih edebilirsiniz.

4 numaralı resimdeki gibi ön karın bölgesinden şişmanlama sorunu ise genellikle genetik yatkınlıkla ilgili. Ailenizde bu bölümden kilo alanlar var ise spor yaparak ve karın kaslarınızı sıkılaştırarak karnınızı kontrol altında tutabilirsiniz. 5 numarada ki gibi alt kalça ve bacak bölgesindeki kilo almanın sebebi olarak k-a-n dolaşımı problemleri gösterilebilir. Doktora başvurarak bu soruna çözüm bulabilirsiniz.

6 numaralı resimdeki gibi vücudun orta kısmındaki kilolar hareketsizliğe bağlıdır. uzun süre oturduğunuz bir işte çalışıyor olabilirsiniz.Hareket etmeye ve spor yapmaya özen gösterin.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

37 Yaşındaki Ünlü İsim Korona'dan Hayatını Kaybetti Korkutan uyarı geldi! Sayı hızla artıyor... Tekirdağ'daki düğünde şaşırtan görüntü... Takılar cansız mankene takıldı 24 Yaşındaki Kanser Hastası Adamın Hayata Dair Önerileri Sizi Göz Yaşlarına Boğacak.